مرادی : انوشیروانی نباید کناره‌گیری‌اش را رسانه‌ای می‌کرد

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: سرمربی تیم ملی بزرگسالان باید استعفای خود را به صورت کتبی و برای مطرح شدن در شورای فنی تحویل دهد ......
رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: سرمربی تیم ملی بزرگسالان باید استعفای خود را به صورت کتبی و برای مطرح شدن در شورای فنی تحویل دهد ...

رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: سرمربی تیم ملی بزرگسالان باید استعفای خود را به صورت کتبی و برای مطرح شدن در شورای فنی تحویل دهد.

به گزارش مدال به نقل از علی مرادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره استعفای سجاد انوشیروانی از  سرمربی گری تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان گفت: در این رابطه صحبت کردیم و قرار شد با وی کناره گیری اش را به صورت مکتوب اعلام کند و سپس در شورای فنی در این باره تصمیم گیری و بحث شود.

وی ادامه داد: این موضوع نباید به این شکل رسانه ای می شد و باید در آرامش بعد از طرح در شورای عالی و تصمیم گیری در خصوص آن به رسانه ها انتقال پیدا می کرد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این سوال که آیا چنین تغییراتی در این بازه زمانی کوتاه تا مسابقات جهانی به ضرر وزنه برداری نیست، گفت: اینطور نیست، حتی زمانی که می خواستیم انوشیروانی را بیاوریم انتقادات زیادی به جوانی و کم تجربگی او پیش از المپیک می شد. خوشبختانه آنقدر پتانسیل بالایی در وزنه برداری داریم که وزنه برداری ایران چشم و چراغ وزنه برداری جهان است.

علی مرادی تصریح کرد: وزنه برداری ایران قائل به فرد نیست، کارهای زیرساختی خوبی در وزنه برداری انجام شده است و در بحث مربیگری و کادر فنی هم چنین مسائلی در دستور کار است. البته نقاط ضعف و قوتی هم وجود دارد که باید برطرف شود اما دوستانی که اصرار به نبودن دارند از نظر ما مشکلی برای جدایی ندارند.

وی درباره دیدارش با آیان در حاشیه مسابقات جوانان جهان در ژاپن گفت: انتخابات تمام شد و باید به فکر آینده وزنه برداری باشیم. آینده این رشته در جهان با نگرانی هایی همراه است که ایران به عنوان یکی از کشورهای مدعی و پیشگام باید کمک کند به فدراسیون جهانی و به سمت و سوی تعاملات بیشتر حرکت کنیم. کشورهای زیادی در حاشیه این مسابقات درخواست همکاری و آموزش و کمپ های تمرینی مشترک داشتند.