مراقب باشید؛ سلطان پنالتی مشغول کار است!

تساوی ۲-۲ یوونتوس مقابل آتالانتا که با دو گل کریستیانو رونالدو از روی نقطه پنالتی بدست آمد واکنشهای زیادی در فضای مجازی به دنبال داشته....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در بازی دیشب دو تیم یوونتوس و آتالانتا در شهر تورین‌، دو گل کریستیانو رونالدو از روی نقطه پنالتی که یکی از آنها در دقیقه ۹۰ مسابقه به ثمر رسید مانع از کسب یک پیروزی بسیار مهم برای اسب سیاه این فصل رقابت‌های سری آ، آتالانتا شد.

آتالانتا ابتدا توسط دووان زاپاتا دروازه یووه را باز کرد. ولی رونالدو بعد از اعلام پنالتی به نفع تیمش کار را به تساوی کشاند. پنالتی‌ای که جنجالی شد و بسیاری معتقد بودند برخورد شوت دیبالا به دست مدافع حریف فاقد عناصر لازم برای اعلام شدن به عنوان خطای هند بوده.

در ادامه آتالانتا بار دیگر دروازه یووه را باز کرد ولی در دقیقه ۹۰ رونالدو یک بار دیگر از روی نقطه پنالتی دروازه حریف را باز کرد تا سه امتیاز شیرین را از دست آتالانتا در بیاورد. این بازی دراماتیک و به خصوص دبل کردن رونالدو از روی نقطه پنالتی واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته که در ادامه به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم:

واکنش بلیچرریپورت: جالب بود! رونالدو در این فصل سری آ هر ۱۱ پنالتی خود را به گل تبدیل کرده

دو پنالتی باعث شد آتالانتا از یک برد مهم محروم شود. اولین برد مقابل یوونتوس بعد از سال ۱۹۸۹. بیانکونری یک قدم دیگر به فتح نهمین اسکودتوی پیاپی نزدیک شد. قانون خطای هند باید عوض شود ولی شکی نیست که آتالانتا می‌تواند در چمپیونزلیگ هر تیمی را تهدید کند.

کریستیانو به رکورد دل‌پیرو و ایگواین رسید. او حالا با ۳۲ گل زده در فهرست بیشترین گل‌های زده در یک فصل در رتبه دوم قرار دارد.

طراحی جالب ۴۳۳ از درخشش رونالدو در بازی دیشب یوونتوس. " او دوباره مشغول است"

در ۵ لیگ بزرگ اروپایی در این فصل هیچ بازیکنی به اندازه رونالدو از روی نقطه پنالتی گل نزده. یازده پنالتی و یازده گل. می‌توان درباره تصمیم داور بحث کرد ولی در تمام‌کنندگی رونالدو جای هیچ بحثی نیست.

دو پنالتی، دو گل. ۲۸ گل در این فصل. کریستیانو رونالدو برای شکستن رکورد بیشترین تعداد گل زده در یک فصل باشگاه یوونتوس به ۵ گل دیگر نیاز دارد.

با توجه به تفسیر فعلی از قانون خطای هند، می‌شود یک بازیکن در طول مسابقه دست‌هایش را با طناب به بندش ببندد و یاد بگیرد که مثل فُک بالا بپرد؟

بیشتر ببینید:

گل اول یوونتوس به آتالانتا (رونالدو)

گل دوم یوونتوس به آتالانتا( دبل پنالتی رونالدو )

 

 

تگ ها


کریستیانو رونالدو فوتبال جهان یوونتوس فوتبال