مربیان درباره داور حرف بزنند، جریمه می‌شوند

رییس کمیته انضباطی اعلام کرد هرکس از اعضای باشگاه‌ها درباره داوران اظهارنظر کند با جریمه مواجه خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، طی هفته های گذشته اعضای باشگاه های مختلف اعتراض های متعددی را به نحوه قضاوت داوران در لیگ برتر داشتند. افزایش این مصاحبه ها علیه داوران با واکنش کمیته انضباطی مواجه شده است.


ابوالفضل حسن‌زاده رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این خصوص گفته است:‌بر اساس ماده ۵۰ مقررات انضباطی، چنانچه بازیکنان، اعضای کادر فنی و مقامات رسمی باشگاههای فعال در تمامی لیگ های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی مرتکب هرگونه تخلفی شوند، اشخاص حقیقی و حقوقی تواما مشمول اقدامات انضباطی خواهند شد.


او صحبت‌هایش را اینطور ادامه داد: در صورتی‌که از سوی بازیکنان و اعضای کادر فنی منتسب به این باشگاهها قبل، حین و یا بعد از مسابقه مطالبی علیه داوران مسابقه به هر نحوی منتشر شود، موضوع تخلف انضباطی و از مصادیق نقض ماده ۷۱ مقررات مذکور محسوب می شود.


رییس کمیته انضباطی در پایان گفت: بر همین اساس علاوه بر در نظر گرفتن تنبیهات انضباطی برای شخص حقیقی، باشگاه مربوطه نیز به جرایم مالی شدیدی محکوم خواهد شد.


باید دید این رویه کمیته انضباطی باعث کاهش تنش ها در فوتبال و به خصوص هجمه علیه داوری خواهد شد یا اینکه اتفاقات دیگری رخ می‌دهد.

تگ ها


کمیته انضباطی