مربیگری از دوردست،تجربه تلخ فرهاد+ عکس

فرهاد مجیدی روزهای تلخی را سپری می کند؛ با گذر از اتفاقات دیدار با فولاد، تیمش در مصاف با سایپا نیز برنده نشده تا صدای اعتراض هواداران آبی بلند شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، استقلال تا قبل از دیدار با فولاد خوزستان شانس خوبی داشت تا دیدار معوقه اش را با برد پشت سر بگذارد و اختلافش با پرسپولیس در صدرجدول را به ۸ امتیاز برساند. اتفاقی که هواداران آبی را همچنان به قهرمانی امیدوار نگه می داشت و باعث می شد آنها با انگیزه بیشتری رقابت های لیگ برتر را دنبال کنند. شرایط خاص مسابقه با فولاد اما سبب شد تا استقلال بازنده زمین را ترک کند و اگرچه همچنان نیم نگاهی به قهرمانی داشت اما برای اینکه به سهمیه آسیایی برسد تمام تلاشش را به کار ببندد. این مسیر اما با برد مقابل سایپا هموار می شد که این موفقیت نیز حاصل نشد و حالا آبی ها از دو بازی فقط یک امتیاز کسب کردند تا فرهاد مجیدی و عملکرد شاگردانش مورد انتقاد هواداران قرار بگیرند.


هواداران استقلال انتظار داشتند در بازی خانگی مقابل سایپا یک برد دلچسب حاصل شود و با این ۳ امتیاز روحیه از دست رفته اردوگاه آبی برگردد اما این امر حاصل نشد. در بازی شب گذشته مجیدی خودش هم روی نیمکت نبود. او به دلیل محرومیت اجبارا به جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی رفت و بدون اینکه یک دقیقه تاب نشستن روی صندلی  را داشته باشد با استرس زیاد به تماشای عملکرد شاگردانش مشغول شد.


سرمربی آبی ها تمام ۹۰ دقیقه بازی را ایستاده تماشا کرد و حرص و جوش زیادی بابت موقعیت های از دست رفته و شرایط مسابقه می خورد. او از اینکه تیمش بازی بدی انجام نداده و حریف هم موقعیت چندانی روی دروازه ایجاد نکرده اما در نهایت نتوانسته پیروز از زمین خارج شود، بسیار ناراحت بود. فرهاد که در طول بازی با فریادهایش مدام سعی داشت بازیکنان خود را در مسیر درست هدایت کند جنب و جوش زیادی هم داشت اما در نهایت کاری از پیش نبرد و حاصل تلاش بازیکنانش یک تساوی نه چندان ارزشمند بود.


اگرچه نباید از حق بگذریم که دست مجیدی برای بازی با سایپا خالی تر از هر زمان دیگری بود. غیبت ستاره هایی نظیر علی کریمی، شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی، ارسلان مطهری، عارف غلامی و... که به دلایل مختلف در بازی دیشب غایب بودند روی عملکرد آبی ها تاثیر مستقیم داشت. اگر به بازی های گذشته آبی پوشان نگاه می کنیم به خوبی می بینیم که این نفرات چقدر در عملکرد تیم به خصوص در موقعیت سازی و گلزنی تاثیرگذار بودند و طبیعی بود که بازیکنان جایگزین در شرایطی که چند نفر از آنها نیز در پست غیرتخصصی به میدان می رفتند، نتوانند بازدهی لازم را داشته باشند.


استقلال حالا ۸ بازی فرصت دارد تا در لیگ برتر حداقل به سهمیه آسیایی برسد. آبی ها حالا در رده پنجم جدول قرار دارند اما می توانند به رده های بالاتر برسند و حداقل سهمیه آسیایی شان را قطعی کنند. در کنار این موضوع آنها در جام حذفی نیز شانس قهرمانی دارند ودر لیگ قهرمانان آسیا هم فرصت مناسبی پیدا خواهند کرد تا از گروه شان بالا بروند.
پس در برهه کنونی استقلال نیاز به یک آرامش خواهد داشت تا از بحران موجود عبور کند. حالا که حتی شایعاتی درباره اولتیماتوم به مجیدی هم مطرح شده، قطعا حفظ آرامش در اردوی تیم می تواند منجر به موفقیت های بعدی شود. قطعا بازگشت ستاره های مذکور و البته انگیزه فرهاد برای نشان دادن توانایی هایش هم باعث خواهد شد شرایط بهتری در آینده برای آبی ها رقم بخورد.

بیشتر بخوانید:

مصدومیت مدافع استقلال جدی نیست

استقلال بزرگ است و مربی بزرگ می‌خواهد

 

 

تگ ها


استقلال تهران فرهاد مجیدی فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال