مربی ذوب آهن در تبریز به سیم آخر زد

مربی تیم فوتبال ذوب آهن پس از شکست تیمش در مقابل تراکتور که با یک پنالتی مشکوک به دست آمد، صحبت های تندی در مورد مسئولان فوتبال و سازماندهی مسابقات مطرح کرد....

به گزارش "ورزش سه"، مجید محافظت کار مربی تیم فوتبال ذوب آهن پس از شکست یک بر صفر در بازی جنجالی ورزشگاه بنیان دیزل تبریز به جای مجتبی حسینی که با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شده بود، در نشست خبری شرکت کرد و صحبت های تندی علیه مسئولان فوتبال ایران مطرح کرد. او پس از اینکه علی دادفر مدیر رسانه ای تیم فوتبال باشگاه در مورد دلیل غیبت مجتبی حسینی توضیح داد، حرف هایش را با صدای بلند و برای چند دقیقه طولانی مطرح کرد که در ادامه مشروح این صحبت هایی که سرشار از عصبانیت و ناراحتی بود را می خوانید.

*زمین و زمان دست ما بود 


 به هر حال همه بازی را دیدیم. تمام موقعیت های بازی و زمین و زمان دست ما بود. یکی از بهترین فوتبال هایی بود که تیم ما ارائه کرد و گلر ما حتی یک سیو هم نداشت، به جز آن پنالتی که خیلی می شود در موردش صحبت کرد. امیدوارم من اشتباه کرده باشم ولی تصویر چیز دیگری می گوید و من نمی دانم چرا باید این اتفاقات داوری در طی یک فصل برای یک تیم یک تیم بیفتد.

*رای نمی دهند تا زمان بخرند 


مربی ذوب آهن که عصبانی بود و دیگر صدایش از حالت طبیعی فراتر رفته بود، ادامه داد: کمیته داوران بیاید و توضیح بدهد که چرا اینقدر اشتباهات داوری باید علیه یک تیم در طول یک فصل رخ بدهد و یک تیم با قدمت ۵۲ ساله و سابقه فینال آسیا به راختی اینطور با آن رفتار شود. چرا؟ چون ما نه عضوی در فدراسیون داریم و نه کسی را داریم که بخواهد حق ما را بگیرد. خیلی راحت یک جای دیگر رای می دهند و کمیته استیناف رای لیگ سه را می دهد ولی مهم ترین رای فوتبال کشور که تمام لیگ برتر منتظر پاسخش هستند، هفته ها است که مانده. جلساتی برگزار می شود ولی من فکر می کنم دارند زمان می خرند. همین رای الان فشار زیادی روی تیم های پایین جدول گذاشته.

*در فوتبال ایران هوچی نباشد، حقتان را می خورند


 اگر باشگاه ذوب آهن یک عضوی در هیئت رئیسه فدراسیون داشت و اگر افرادی داشت که مدام علیه داور صحبت می کردند، اینطور نمی شد.شما مصاحبه های بعد از این بازی را ببینید که بعدش چه اتفاقاتی افتاد. چون ذوب آهن هیچ وقت دنبال حاشیه نبوده است. مکتب ذوب آهن مکتب سلامت است و تلاش می کند و فوتبال بازی می کند، اما کسی نیست که حقش را بگیرد. در فوتبال ما هم اگر این هوچی گری ها نباشد، حق آدم خورده می شود. خواهشم از مسئولان فوتبال این است که با دقت بیشتری این مسائل را رصد کنند. 

*صحنه پنالتی مهم ترین صحنه بازی بود و نتیجه را رقم زد 


او بار دیگر به صحنه پنالتی ای که برای تراکتور گرفته شد بازگشت و گفت: صحنه ای که امروز در محوطه جریمه ما گرفته شد، مهم ترین صحنه بازی بود و نتیجه بازی را رقم زد. از آن طرف ما منتظریم رای اعلام شود. در ۱۵ دقیقه آخر هم که در زمین توپ نیست. توپ جمع کن نیست. من نمی دانم چرا در فوتبال نظارت نیست. وقت اضافه ۶ دقیقه گرفته می شود ولی ۲ دقیقه در همین حین به خاطر اینکه اسم بازیکن اشتباه نوشته شده، زمان بازی گرفته می شود. این چیزها دیگر خنده دار است که شما بخواهید تعویض کنید ولی شماره و اسم بازیکن را اشتباه بنویسید. بعد داور روی ۶:۴۰ دقیقه سوت می زند.

*امروز سوتی زده شد که نتیجه را تعیین کرد!


مربی ذوب آهن حرف هایش را با اشاره به وضعیت داوری ادامه داد: اگر مسائلی هست که ما نمی دانیم، بگوئید که ما هم اینقدر حرص نخوریم. اگر واقعا اگر فوتبال قرار است مسیر خودش را را برود، آقایان ورود کنید و به داوری دقت کنید. من اتهامی به کسی نمی زنم ولی سوتی که امروز زده شد، نتیجه بازی را تعیین کرد. دروازه بان ما یک سیو داشت و آن هم صحنه پنالتی بود. الان چند هفته است که تمام تیم ها منتظر یک رای هستند. چرا این رای داده نمی شود. اصلا اینوری یا آنوری. منتظر چه اتفاقاتی هستند. 

*شرایط فوتبال ایران نگران کننده است


محافظت کار با اشاره به شرایط این روزهای کشور اضافه کرد: واقعا واقعا شرایط فوتبال ما نگران کننده است. بزرگ ترین آدم های فوتبال در این مورد هشدار می دهند ولی خیلی زود یادمان می رود. خیلی زود یادمان می رود. باشگاه ذوب آهن در این فوتبال ۵۲ سال قدمت دارد و یک استان نگران این تیم هستند اما یک اشتباه نتیجه بازی را رقم می زند. از اول فصل آرشیو را دربیاورید؛ اگر ذوب آهن از داوری نفعی برده باشد، من رسما عذرخواهی می کنم. این اشتباهات داوری یک تیم را دارد سوق می دهد به ته دره. چرا کسی به فکر نیست.

*همه امیدوار بودیم فدراسیون جدید می آید. خب بسم الله..


چرا کسی نظارت نمی کند. همه می گفتند فدراسیون جدید می آید و امیدوار بودند. بسم الله. شروع کنید. ما هم باید مثل بازی پیکان و سایپا باید بایستیم و عربده کشی کنیم و زمین زمان را به هم بدوزیم و رای سه هیچی که هیچ زحمتی برایش نکشیدیم بیاید توی حسابمان و توی جدول بمانیم. بازیکنان ما زحمت می کشند. کادر ما دارد سکته می کند اما هیچ کس به فکر نیست. ۲ هفته ما زودتر از نساجی بازی کردیم ولی سرمربی و مدیرعامل محترم این تیم پشت هم مصاحبه کردند. حالا چرا بازی ها را همزمان برگزار نمی کنید. چرا نمی گذارید؟چرا سایپا باید زودتر بازی کند و نساجی هم فردا بازی کند. مشخص است که این برنامه ریزی ها شبهه برانگیز است.

*اعتراض پذیرفته می شود اگر عضوی در هیئت رئیسه داشته باشید


 یکی بیاید شفاف سازی کند. بیاید شفاف بگوید چرا هر کس در این فوتبال اعتراض می کند، اعتراضش قبول می شود مگر اینکه در هیئت رئیسه عضوی نداشته باشد. در لیگ سه رای اعلام می شود.  چطور رای به این مهمی اعلام نمی شود. رسیدگی کنید. روح جوانمردی ورزش در حال لطمه است. حالا اگر دوستان دوست ندارند توجه کنند. مهم نیست ما وظیفه داریم بگوییم. به کسی هم اتهام نمی زنیم. این مسائل را شفاف سازی کنید. چرا یک فصل علیه ذوب آهن سوت می زنند. یک بازی را پیدا نمی کنید که ذوب آهن نفع برده باشد؛ چه در دوره مربی قبلی چه در زمان کادر فعلی. چرا رای اعلام نمی شود؟ چرا بازی ها همزمان نیست؟ چرا نظارت کافی نیست؟ یکی بیاید جواب بدهد. 

*محرومیت امروز ما به نفع چه تیمی است؟


اگر یک نفر صحبت کند، ۴ جلسه محروم می کنند. می گویند وقت را چرا کم گرفتید، مثل کارت عروسی کارت زرد و قرمز می دهند. ما بازی بعدی با سایپا بازی داریم. این محرومیت ها به نفع چه تیمی خواهد بود. اگر قوتبال قرار است در زمین رقم بخورد، به ما بگوئید و اگر قرار است مسائل دیگری در این بازی تاثیر داشته باشد، بگوئید که ما هم تکلیف خودمان را بدانیم.

*هر طور حساب کنیم پنالتی تراکتور درست نبود


مدیر رسانه ای تیم فوتبال ذوب آهن در ادامه اینطور صحبت کرد: ما معتقدیم که پنالتی قطعا اشتباه اعلام شد، اما اگر به فرض محال پنالتی صحیح هم اعلام شده باشد، زمانی که بازیکن تراکتور پنالتی می زند، بازیکن همدسته وارد محوطه می شود و طبق قانون چون دروازه بان ما پنالتی را گرفته، باید داور بازی را قطع کند و یک ضربه آزاد غیر مستقیم اعلام کند. یعنی اینجا هم گل تراکتور غیرقانونی است. اگر فرض را بر این بگذارید که مدافع ما هم وارد شده، باید بازی قطع می شد و پنالتی تکرار می شد.

*چرا رسیدگی نمی کنند؟


تنها سوال از مربی ذوب آهن در مورد عدم تمام کنندگی تیمش و استفاده نکردن از موقعیت ها بیان کرد: بازی فوتبال این مسائل را دارد. بازیکنان تحت فشارند. تمامی عوامل در این مسائل تاثیر دارند. یک فوتبال را لنگ یک رای گذاشته اند. او هم باید تمرکز داشته باشد. همین الان اگر امتیاز سایپا را بگیرند، پایین تر از ما خواهد بود. چرا رسیدگی نمی کنند؟ خیلی کار سختی نیست. چرا در عرض یک هفته رای سه هیچ را دادید ولی در سه هفته رای نهایی را نمی دهید. آقای تارتار می گوید؛ باشگاه های دیگر می گویند ولی انگار کسی قرار نیست بشنود. تیم ما هم عالی بازی کرده و ما در بازی قبلی هم عالی بازی کردیم.

تگ ها


مجتبی حسینی ذوب آهن اصفهان