مربی سابق استقلال در ایرلند قهرمان شد

مربی سابق استقلال توانست تیمش را به عنوان قهرمانی جام حذفی ایرلند شمالی برساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، میک مک درموت دستیار سابق کارلوس کی روش و علیرضا منصوریان توانست تیمش را به مقام قهرمانی جام حذفی ایرلند شمالی برساند.


مک درموت که در زمان سرمربیگری کارلوس کی روش در تیم ملی ایران، یکی از دستیارهای او بود، قبل از جام جهانی ۲۰۱۸ از تیم ملی جدا شد. در آن زمان مدیررسانه ای تیم ملی اعلام کرد که مک درموت به دلیل داشتن یک پیشنهاد از امارات، تصمیم به جدایی از تیم ملی ایران گرفته است اما پس از مدتی، به عنوان دستیار علیرضا منصوریان و مربی بدنساز استقلال، به این تیم پیوست.


پس از نتایج ضعیف استقلال و کنار رفتن منصوریان، مک درموت به عنوان مربی موقت، وظیفه هدایت استقلال در دیدار با سپیدرود در رشت را برعهده گرفت و اتفاقا آبی پوشان آن بازی را با نتیجه ۲ بر یک پیروز شدند.


پس از روی کار آمدن وینفرد شفر، به دلیل حواشی موجود در استقلال و درگیری مک درموت با مهدی رحمتی، این مربی از استقلال جدا شد و پس از مدتی دوباره به کادر فنی تیم ملی ایران پیوست.


بعد از عزیمت کی‌روش از ایران و بدست گرفتن سکان هدایت تیم ملی کلمبیا،مک درموت از سوی کی روش به عنوان یکی از اعضای کادر معرفی شده بود که به دلیل عدم تسلط به زبان اسپانیایی توسط فدراسیون کلمبیا مورد پذیرش قرار نگرفت.


میک مک درموت در ۳۱ مارس ۲۰۱۹ رسما وظیفه هدایت تیم گلن توران از شهر بلفاست ایرلند شمالی را برعهده گرفت. او در طی ۴۰ دیداری که وظیفه هدایت گلن توران را برعهده داشت، تیمش را صاحب ۲۲ پیروزی کرد، در ۸ دیدار تن به شکست داد و ۱۰ دیدار این تیم نیز با نتیجه مساوی به پایان رسید.


تیم گلن توران تحت هدایت مک درموت توانست در نیمه نهایی جام حذفی در ضربات پنالتی از سد کلیفتونویل بگذرد و در دیدار فینال نیز با نتیجه ۲ بر یک از سد بالی منا یونایتد گذشت. دیدار فینال در پایان ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم با نتیجه مساوی یک – یک به پایان رسید تا اینکه رابی مک داید در دقیقه ۱۱۵ توانست گل برتری تیمش را به ثمر برساند و گلن توران تحت هدایت مربی سابق استقلال و تیم ملی ایران، به مقام قهرمانی جام حذفی ایرلند شمالی دست یافت.


تیم گلن توران از تیم های بزرگ و قدیمی ایرلند شمالی محسوب می شود که ۱۳۸ سال از تأسیس آن میگذرد. آنها تاکنون ۲۳ بار قهرمان لیگ این کشور شده اند و ۲۳ بار هم به مقام قهرمانی جام حذفی ایرلند شمالی دست پیدا کرده اند. اولین قهرمانی این تیم در لیگ ایرلند به فصل ۱۸۹۳-۱۸۹۴ برمیگردد. از آخرین قهرمانی آنها در لیگ ایرلند بیش از ۱۱ سال میگذرد و گلن تورانی ها امیدوارند در فصل بعد با مک درموت، بتوانند طلسم قهرمان نشدن در لیگ این کشور را بشکنند.


تیم لینفیلد همشهری گلن توران امسال توانست برای پنجاه و چهارمین بار قهرمان لیگ ایرلند شمالی شود تا با اقتدار به عنوان پرافتخارترین تیم باشگاهی در این کشور شناخته شود.

بیشتر بخوانید:

سعادتمند: با کمترین خروجی ستاره جذب می‌کنیم

امکان جذب شجاعیان برای استقلال وجود نداشت

 

 

تگ ها


استقلال تهران میک مک درموت ایرلند شمالی فوتبال