مربی سابق رئال: جای داور بودم، پنالتی نمی گرفتم

خورخه والدانو مربی و بازیکن سابق رئال مادرید در مورد پنالتی علیه بارسا در ال کلاسیکو اظهارنظر کرد....

به گزارش "ورزش سه"، ال کلاسیکوی رفت لالیگا روز شنبه با پیروزی ۱-۳ رئال در نوکمپ به اتمام رسید. بازی تا دقیقه ۶۲ با تساوی ۱-۱ دنبال می شد اما وی ای آر با دخالت خود برای رئال یک پنالتی گرفت که سرخیو راموس آن را به گل دوم بدل کرد و از آن پس جریان بازی به سود رئال تغییر کرد. 

گرفتن پیراهن سرخیو راموس توسط کلمنت لنگله با دخالت وی ای آر و بازبینی صحنه توسط داور پنالتی اعلام شد و در بارسلونا از این قضیه بسیار ناراحت هستند و معتقدند در حق شان بی انصافی شده است. این موج اعتراض هنوز هم ادامه دارد.

خورخه والدانو ستاره آرژانتینی سابق رئال که به عنوان مربی این تیم را در فصل ۹۵-۱۹۹۴ قهرمان لالیگا کرد، در مورد پنالتی ال کلاسیکو گفت:« می گویند این یک سرقت بزرگ از بارسا بوده اما من چنین عقیده ای ندارم. وی ای آر برای همین صحنه هاست و روی برخوردهای درون محوطه جریمه نظارت می کند. این یک پنالتی VAR بود هرچند به شخصه برخورد لنگله و راموس را پنالتی نمی دانم.»

والدانو ادامه داد:« جای داور بودم پنالتی نمی گرفتم اما معتقدم اگر این صحنه به شکل قانونی پنالتی است، پس وی ای آر باید در همه بازی ها آن را اعلام کند. اینطور نباشد که در برخی بازی ها برخورد را پنالتی بگیرند و در برخی دیگر وی ای آر دخالت نکند. معتقدم اگر این برخوردها پنالتی باشد، روی هر کرنر یا ضربه ایستگاهی، می تواند یک صحنه پنالتی رخ بدهد.»

تگ ها


ال کلاسیکو خورخه والدانو رئال مادرید بارسلونا