مربی پارس جنوبی: بازیکنان به خاطر هواداران حاضر به بازی شده‌اند

حمید عبداللهی مربی تیم فوتبال پارس جنوبی در نشست خبری پیش از بازی این تیم با سایپا حضور یافت....

به گزارش مدال، حمیدرضا عبداللهی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال پارس جنوبی جم مقابل سایپا گفت: ابتدا به خاطر نیامدن هومن افاضلی به نشست خبری عذرخواهی می‌کنم. او به خاطر شرایطی که تیم ما دارد مجبور شد که کنار بازیکنان باشد و به کارها برسد. همچنین درگذشت نادر باقری را تسلیت می‌گویم.

وی ادامه داد: سایپا همیشه تیم قابل احترامی بوده و ما دیدارهای این تیم را در نیم فصل اول و دوم زیر نظر داشتیم. سایپا تیم جوانی دارد که بازیکنان باتجربه نیز در آن حضور دارند. سایپا تیمی خوب و قابل احترام است و ما نوع بازی این تیم را می‌شناسیم و می‌رویم که بازی پایاپایی مقابل این تیم ارائه کنیم.

مربی تیم فوتبال پارس جنوبی با اشاره به مشکلات مالی این باشگاه تصریح کرد: مشکلات اداری پارس جنوبی به استان بوشهر و باشگاه بر می‌گردد با این حال تلاش کردیم بازیکنان را در شرایط بدنی خوبی نگه داریم. در مسائل تاکتیکی پیشرفت کمی داشتیم چون بازیکنان از لحاظ روحی روانی آماده نیستند. نیمی از پیشرفت تاکتیکی تیم به روح و روان بازیکنان بر می‌گردد. آنها 3 ماه است که قول‌هایی می‌شنوند و میان آنها عدم اعتماد ایجاد شده است. با این وجود تلاش کردیم تیم را جمع و جور کنیم.

عبداللهی درخصوص اینکه بازیکنان پارس گفته بودند در تمرینات شرکت نمی‌کنند خاطرنشان کرد: بازیکنان قصد نداشتند که تمرین کنند و ما دو روز تمرین نکردیم. فیلم‌های آن هم موجود است. مشکلاتی داریم و بازیکنان و هواداران نگران هستند. شهرستان جم هواداران خونگرم و فهیمی دارد و آنها شرایط تیم ما را پیگیری می‌کنند. روز گذشته (چهارشنبه) تمرین مختصری داشتیم و امروز هم جلسه تمرینی دیگری خواهیم داشت. مقابل سایپا بازی می‌کنیم و امیدوارم پس از مسابقه قول‌های مدیر کل ورزش و جوانان استان بوشهر و استانداری بوشهر برآورده شود.

وی در خصوص اینکه شرکت‌های نفتی هیچ حمایتی از تیم‌های زیرمجموعه خود نمی‌کنند اما تیم‌های زیرمجموعه وزارت صمت به خوبی حمایت می‌شوند، گفت: مجلس قانونی وضع کرد که وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی نباید در ورزش حرفه‌ای و فوتبال سرمایه‌گذاری کنند اما تیم‌های صنعتی به خوبی حمایت می‌شوند و به آنها رسیدگی می‌شود. وزارت نفت هم با وجود همه مشکلات تصمیم گرفت که به 3 تیم نفتی کمک مالی کند که به دو تیم چنین کمکی کرده است. این مشکل در استان خوزستان حل شده اما پول پارس جنوبی داخل استان بوشهر است اما هنوز به باشگاه نرسیده است. این موضوع باعث ایجاد شائبه شده و امیدوارم سریع حل شود. در ایران زمانی که مسئولان بخواهند کاری را انجام بدهند از پس آن بر می‌آیند.

مربی پارس جنوبی درباره اینکه بازیکنان و مربیان این تیم انتشار بیانیه‌ای از کناره‌گیری از لیگ برتر صحبت کرده بودند اظهار داشت: بازیکنان این تصمیم را به خاطر هواداران گرفتند. هواداران خونگرمی در جم داریم و چنین تصمیمی گرفتیم تا مسئولان به فکر تیم باشند. با این حال زمانی که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال از مربیان و تیم‌های درخواست می‌کنند که در مسابقات شرکت کنید تیم‌ها کمال همکاری را نشان می‌دهند. سال گذشته (در کارون اروند خرمشهر) همکاری لازم را کردیم اما سازمان لیگ و فدراسیون منابع کادر فنی و بازیکنان را در نظر نگرفت. امیدوارم این دو نهاد همانطور که منافع لیگ برتر را در نظر دارند به فکر منافع بازیکنان و مربیان هم باشند.

عبداللهی درباره افت بدنی بازیکنان پارس جنوبی پس از غیبت در دو جلسه تمرینی گفت: در نیم فصل دوم بازیکنان را به تعداد کافی در اختیار نداشتیم و زمان کمی هم داشتیم تلاش می‌کنیم بازیکنان را هفته به هفته به اوج آمادگی برسانیم. ما دو روز تمرین نکردیم اما تلاش کردیم شرایطی ایجاد کنیم تا بازیکنان ما حرفی برای گفتن داشته باشند. با این بازیکنان باهوش و باغیرت نشان می‌دهیم که فوتبال برای ما از همه چیز مهمتر است اما توقع داریم که مسئولان هم مشکلات را حل کنند.

پس از اینکه یکی از خبرنگاران از حضور  یک جاسوس در تمرین پارس جنوبی سوال کرد احد علوی مدیر رسانه‌ای این تیم پاسخ داد: مدیر رسانه‌ای سایپا یعنی یک شخص حقوقی به تمرین ما آمد نه یک خبرنگار و فرد عادی.

عبداللهی در این باره گفت: خیلی وقت است که این کارها ارزش فنی ندارد و درست نیست. این کار از لحاظ اخلاقی و شرعی درست نبود به خصوص در باشگاهی چون سایپا که سابقه اخلاق مداری دارد. ابراهیم صادقی خودش یکی از بازیکنان بزرگ فوتبال ایران بوده و در همه عمر بازی‌گریش در این تیم حضور داشت. مدیر رسانه‌ای عضوی از باشگاه است اما ما هم مانند صادقی بعد از بازی در این باره صحبت می‌کنیم و حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

بیشتر بخوانید:
توضیحات قلعه‌نویی درباره عدم قبول هدایت تیم ملی فوتبال ایران
حضور اسکوچیچ در فدراسیون فوتبال

تگ ها


نشست خبری پارس جنوبی حمید عبداللهی فوتبال ایران سایپا سایپا پارس جنوبی جم سایپا-پارس جنوبی جم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال