مربی کامبوج: یک سال است بازی نکرده‌ایم!

سرمربی کامبوج با انتقاد از وضعیت موجود در تیم ملی این کشور، گفت که آنها بیش از یک سال است در هیچ بازی رسمی به میدان نرفته اند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مرحله دوم از دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ از خردادماه از سر گرفته می شود و تیم ملی ایران باید در ۴ دیداری که پیش رو دارد، به مصاف هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق برود و در صورت پیروزی در این دیدارها، به عنوان تیم نخست راهی مرحله اصلی مقدماتی می شود.


اما سرمربی جدید کامبوج یکی از حریفان ایران به انتقاد از وضعیت موجود در تیم ملی کشورش پرداخت و این وضعیت را نگران کننده خواند. فلیکس دالماس سرمربی این تیم ماه گذشته با کناره گیری از سمت خود، استعفا داد و ریو هیروز مربی ژاپنی به عنوان جانشین او انتخاب شد.


ریو هیروز با اعلام اینکه تیم ملی کامبوج بیش از یک سال است که حتی یک بازی بین المللی انجام نداده، این وضعیت را نگران کننده دانست. آنها آخرین بار در نوامبر ۲۰۱۹ مقابل هنگ کنگ صف آرایی کردند و با نتیجه ۲ بر صفر تن به شکست دادند و قبل از آن نیز با ایران، بحرین و عراق روبرو شده بودند.


البته بسیاری از اعضای تیم ملی کامبوج در بازی های آسیای جنوب شرقی ۲۰۱۹ در فیلیپین، برای کشورشان بازی کردند ولی از آن زمان تا کنون تقریبا تیم ملی کامبوج فعالیت خاصی نداشته و عمدتا غیر فعال بوده که البته برخی تمرینات به صورت آنلاین به بازیکنان داده شده است.


گزارش ها حاکی از آن است که قرار بود تیم ملی فوتبال فیلیپین در یک بازی دوستانه به مصاف کامبوج برود اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا، این بازی نیز به جایی نرسید.

تگ ها


تیم ملی کامبوج کامبوج فوتبال