مرثیه ای برای یک رویا؛ خداحافظ آرزوی بارسلونا!

مارک اوورمارس، مدیر ورزشی آژاکس احتمالا فعلا باید با رویای حضور در بارسلونا خداحافظی کند....

به گزارش "ورزش سه"، صبح امروز اخبار عجیب و غیرمنتظره ای از سوی باشگاه آژاکس مبنی بر اتمام همکاری این تیم با مارک اوورمارس، مدیر ورزشی موفق سال های اخیر منتشر شده و البته دلیل رخ دادن این اتفاق باعث شوکه شدن هواداران فوتبال شد. شاید همه روزی در انتظار شنیدن این خبر بودند که همزمان تصاویری از توافق او با بارسلونا برای حضور در سمت مدیر ورزشی این باشگاه نیز منتشر شود، اما حالا مارک اوورمارس در عجیب ترین شرایط ممکن قرار گرفته است.

ستاره سابق تیم هایی چون آرسنال و بارسلونا به علت ارسال پیام های غیراخلاقی به کارمندان زن باشگاه آژاکس، مورد عتاب مدیران باشگاه قرار گرفته و شغل خود را از دست داده است. همین چند روز قبل بود که میسون گرین وود، ستاره انگلیسی منچستریونایتد به علت ضرب و شتم نامزد خود از شرکت حتی در تمرینات این تیم نیز محروم شد و حالا مارک اوورمارس بابت تعرض کلامی خود دیگر در باشگاه آژاکس سمتی نخواهد داشت.

این مدیر موفق در سال های اخیر معمار بازگشت آژاکس به جمع تیم های برتر اروپا در کنار ادوین فان درسار بوده و چشم تیم های بزرگ اروپایی را نیز به خود خیره کرده بود. از زمان حضور مارک اوورمارس در سمت مدیر ورزشی، آژاکس به فینال لیگ اروپا در سال ۲۰۱۶ و نیمه نهایی لیگ قهرمانان در سال ۲۰۱۹ راه یافته و نمایش های خیره کننده تیم اریک تن هاگ، تحسین بسیاری را به همراه داشته است.

ساخت و پرداخت ستاره هایی چون ماتیس دی لیخت، فرانکی دی یونگ، حکیم زیاش، آندره اونانا، نیکلاس تاگلیافیکو و .... تنها بخشی از هنرنمایی مارک اوورمارس و کادر فنی آژاکس در سال های اخیر بوده است. تیم اریک تن هاگ در فصل جاری به قدری درخشان و باصلابت ظاهر شده که برخی این تیم را یکی از مدعیان رسیدن به جمع چهار تیم برتر لیگ قهرمانان و شگفتی سازی دوباره می دانند.

مارک اوورمارس در پایان سال گذشته قرارداد خود را با آژاکس تا تابستان ۲۰۲۶ تمدید کرد. با حضور او در سمت مدیر ورزشی، باشگاه در سال های اخیر بیش از ۳۰۰ میلیون یورو سود به دست آورد و مارک اوورمارس بی تردید نقش مهمی در این انقلاب بزرگ ایفا کرد.

همین چند هفته پیش مارک اوورمارس در مصاحبه ای رویای خود را بازگشت به باشگاه بارسلونا و کار کردن در سمت مدیر ورزشی این تیم توصیف کرده بود. کارنامه درخشان او در آژاکس و البته آشنایی با محیط و فلسفه بارسلونا هواداران این تیم را از شنیدن این خبر خوشنود ساخت، اما حالا تقریبا دیگر محال است بارسلونا برای حفظ وجهه خود هم که شده، تمایلی به همکاری با مارک اوورمارس حداقل برای مدت های پیش رو داشته باشد.

او که روزگاری با شیرجه زدن روی چمن استادیوم سانتیاگو برنابئو بعد از برتربی آژاکس مقابل رئال مادرید خودش را برای هواداران بارسلونا عزیزنر کرده بود، حالا با کابوس عجیبی مواجه شده است.

این بدترین اتفاق ممکن در بدترین زمان ممکن برای وینگر تند و تیز لاله های نارنجی در دو دهه گذشته و مدیر ورزشی موفق آژاکس بود. حالا مارک اوورمارس به جای مرور رویای حضور در استادیوم نوکمپ به عنوان معمار بارسلونا، باید با تبعات اشتباه نابخشودنی خود روبرو شود.

تگ ها


مارک اور مارس بارسلونا