مردی 54 ساله با وجود بیماری به طلای المپیک رسید

سانتیاگو لانگه، قایقرانِ ۵۴ ساله آرژانتینی، پس از شکست دادن سرطان با وجود از دست دادن نیمی از یک ریۀ خود، مدال طلای مسابقات قایقرانیِ بادبانیِ المپیک ریو ۲۰۱۶ را کسب کرد ......

  سانتیاگو لانگه، قایقرانِ ۵۴ ساله آرژانتینی، پس از شکست دادن سرطان با وجود از دست دادن نیمی از یک ریۀ خود، مدال طلای مسابقات قایقرانیِ بادبانیِ المپیک ریو ۲۰۱۶ را کسب کرد.

 این قهرمان آرژانتینی روز سه شنبه در رشتۀ قایقرانیِ بادبانیِ دو نفره که ورزش سنگینی محسوب می شود، رتبۀ نخست را از آن کشورش کرد.یاگو و کلاوس هر دو پسر سانتیاگو نیز عضو تیم ملیِ قایقرانیِ آرژانتین هستند.

 پزشکان سال گذشته به سانتیاگو اطلاع دادند که مبتلاء به سرطانِ پیشرفتۀ ریه است، اما وی که پیشتر در دو المپیک مدال برنز کسب کرده بود، شرکت در مسابقات ریو ۲۰۱۶ را هدف و انگیزه ای برای شکست بیماری سرطان در نظر گرفت.

 وی پس از کسب مدال طلا به خبرنگاران گفت: «در طول شش ماه (دورۀ درمان بیماری سرطان) روحیۀ خیلی خوبی داشتم... من در بارسلونا عمل جراحی شدم و پس از پنج روز دوچرخه سواری می‎کردم. یک ماه پس از عمل به قایقرانی باز گشتم.»

 سانتیاگو همچنین گفت: «این موضوع می‌تواند به افرادی که به مشکلاتی همچون بیماری من دچار هستند، قدرت ببخشد، اما ترجیح می‎دهم بر روی مسألۀ ورزشی متمرکز شوم. این بیماری هیچ ارتباطی با موفقیت ورزشی ما ندارد. این بیماری مانند سنگی در جاده بود.»

تگ ها


اخبار روز المپیک