مرد نه؛ کاش کمی حرفه‌ای بودیم ; یاداشت

نستوه بزرگی به گزار ......

نستوه بزرگی

به گزارش مدال آی اسپورت - چند روز پس از بازی تیم ملی با چین، همسر یکی از بازیکنان چینی از فدراسیون این کشور خواست ژیانگ ژهیپن را بخاطر «خیانت مکرر» از تیم ملی و باشگاهش اخراج کنند. خیانت، جرم بزرگی است اما با درخواست همسر ژهیپن مثل یک شوخی برخورد شد. مسائل شخصی، ربطی به زندگی ورزشی ندارند و همانطور که مارادونا و ماتئوس بخاطر زندگی شخصی جایگاه ورزشی شان را از دست ندادند، ژهیپن هم می تواند با خیال راحت به فوتبالش ادامه دهد و همه به مصاحبه همسر او با تمسخر نگاه می کنند. پرونده اختلافات ژهیپن و همسرش هم در محکمه جداگانه ای، پیگیری خواهد شد.

در ایران، یک نفر بدون هیچ شوخی، پرچمدار کاروان المپیک ایران را ممنوع الخروج کرده و از فدراسیون تیر و کمان خواسته او را دعوت نکنند. زهرا نعمتی، بر اساس هیچ قانونی در ایران جرمی مرتکب نشده است. فقط تصمیم گرفته زندگی مشترک با همسرش را ادامه ندهد اما همین تصمیم، باعث شده همسرش به راحتی او را تحت فشار بگذارد و تهدید کرده در صورتی که او از تصمیمش صرف نظر نکند، علاوه بر ممنوع الخروجی حرف هایی می زند که ورزش زنان ایران تحت تاثیر قرار بگیرد.

نگاه برابر پیشکش، کاش فقط کمی به ورزش زنان ایران حرفه ای نگاه می شد. چیزی بیشتر از پرچم داری المپیک برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی و پخش تصاویر کیمیا در فیلم انتخاباتی رئیس جمهور. هیچکس از فلان بازیکن فوتبال، نمی پرسد چرا بعد دو ماه از همسرش جدا شد. از فلان مربی، درباره همسر پنهانی اس سوال نمی کند اما یک مرد، توانایی این را دارد برای مجبور کردن همسرش برای ادامه زندگی همه ورزش زنان ایران را تحت تاثیر قرار دهد. که یادمان نرود ورزش زنان، فقط صدقه ای است که از طرف مردان داده شده و هر وقت بخواهند، آن را پس می گیرند.

تگ ها


اخبار روز تیراندازی