مرزبان: ذوب‌آهن با وجود منصوریان به روزهای اوج برمی‌گردد/ منصوریان: با ساختار اخلاقی "۹۰" مشکل دارم

مرزبان: ذوبآهن با وجود منصوریان به روزهای اوج برمیگردد سرمربی نفت مسجد سلیمان میگوید تلاش میک ......

مرزبان: ذوب‌آهن با وجود منصوریان به روزهای اوج برمی‌گردد

 

سرمربی نفت مسجد سلیمان می‌گوید تلاش می‌کند تا بهترین نتیجه را مقابل ذوب‌آهن کسب کند.

به گزارش مدال، علیرضا مرزبان، سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان بعدازظهر سه‌شنبه در نشست خبری پیش از بازی تمیش برابر ذوب‌آهن در چارچوب هفته پانزدهم لیگ‌برتر اظهار کرد: تسلیت می‌گویم به هواداری که در بازی با سپاهان جان باخت. ذوب‌آهن  یکی از قدرت‌مندترین تیم‌های آسیا است. مطمئن هستم که با وجود آقای آذری و سرمربی‌گری علیرضا منصوریان این تیم به روزهای اوج خود برمی‌گردد. ما برای بازی فردا تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

او ادامه داد: ما مصدوم نداریم و آماده‌یم بهترین نتیجه را بگیریم. ما نمی‌توانستیم چطور تیم را جمع و متحد کنیم. وضعیت بدنی تیم ما مساله مهمی است و باید روی آن کار کنیم. باید هرچه زودتر کیفیت بازیکنان افزایش یابد. بازیکنان با تفکرات ما آشنا شدند و در ادامه شرایط تیم نیز بهتر خواهد شد.

سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان در ادامه اضافه کرد: ما دربازی با تیم‌های سپاهان، پدیده و سایپا می‌توانستیم بازنده نباشیم. در بعضی از این  بازی‌ها ما یک کرنر هم به حریف ندادیم. هدف ما در تیم روشن است. احساس و روحیه بازیکنان خوب است و باید این مساله به بازیکنان منتقل شود.  مهم ترین مساله این است که  اگر یک تیم و رختکن متحد باشند مشکلات خارج از تیم حل می‌شود. این مساله موجب می‌شود تا در دراز مدت تیم نتیجه لازم را می‌گیرد.

مرزبان تاکید کرد: اعتقاد قلبی دارم با توجه به کیفیت فوتبالی که ارائه می‌دهیم  نفت مسجد سلیمان در لیگ‌ برتر می‌ماند 

او در پاسخ به این سوال اظهارات برخی مربیان خارجی در مورد به کار بردن واژه سیرک به فوتبال ایران گفت: این احساس را نباید داشته باشیم مربی خارجی هر چیزی بگوید. باید احترام متقابل وجود داشته باشد. متاسفانه از هر دو طرف توهین شنیده می‌شود

او ادامه داد: باید اخلاق را یاد بدهیم. بعضی‌ها به جای قبول شکست به داور پرخاش می‌کنند و این مسائل را به جای شکست عوض می‌کنند. ما هر وقت می‌بازیم بد بازی کردیم و به خاطر این مسائل نبوده است.

او درباره فهرست تیم ملی گفت: بعضی از مربی‌ها در رسانه‌های مختلف درباره این فهرست صحبت می‌کنند. آن‌ها از بهترین‌های لیگ هستند. نباید علیه یکدیگر صحبت کرد بلکه باید باهم صحبت کنیم.

 

**منصوریان: با ساختار اخلاقی "۹۰" مشکل دارم

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن، نفت مسجد سلیمان را تیم قابل احترامی توصیف کرد و گفت که تیمش تلاش می‌کند با انجام بازی جوانمردانه پیروز شود.

علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت مسجد سلیمان گفت: با تیمی بازی داریم که در شهر قابل احترامی بنا شده است. نفت مسجد سلیمان بنیه اعتباری قدرتمندی دارد. امیدوارم فارغ از هر نتیجه‌ای میزبان خوبی باشیم و در نهایت در یک بازی جوانمردانه سه امتیاز بازی به تیمی برسد که شایستگی بیشتری دارد. امیدوارم با پیروزی فشار روحی را از تیم بگیریم. علائم خوبی از بهبود روند تیم دیده می‌شود. مقابل پرسپولیس و فولاد مالکیت خوبی روی توپ داشتیم. این موضوع نشانه اتفاقات خوب است. امیدوارم فردا با تلاش بازیکنان و توانایی تاکتیکی که از سوی کادر فنی صادر می‌شود، سه امتیاز را در اصفهان حفظ کنیم.

سرمربی ذوب آهن گفت: مطمئن باشید که بازیکنان ما تشنه پیروزی هستند. ما آماده بلند شدن از روی زمین هستیم. بعد از کسب سه امتیاز این بازی، آماده جهش بلند و رو به جلو هستیم. بازیکنان باتجربه و جوان تیم دنبال پیروزی در این دیدار هستند.

او با اشاره به روند صعودی نفت مسجد سلیمان ادامه داد: نفت، مربی با دانش و خوبی دارد. دو تیم در بد شرایطی به هم خوردند و تشنه پیروزی هستند که نشان دهنده زیبایی بازی خواهد بود. به خوبی نفت مسجد سلیمان را تحلیل کردیم. امیدوارم بازیکنان تدابیر لازم را در بازی اجرا کنند تا سه امتیاز را به دست بیاوریم.

منصوریان درباره ناکامی تیم در زدن گل در دیدارهای گذشته و احتیاج تیم برای جذب بازیکن گلزن و دفاع متزلزل تیمش در نیم‌فصل نخست گفت: در سه هفته گذشته، سه گل دریافت کردیم. یکی از گل‌ها از روی نقطه پنالتی و یک گل با برخورد به بدن مدافع تیم خودمان وارد دروازه شده است. تمرکز ما روی گل نخوردن است. این که خط دفاعی را مقصر بدانیم درست نیست. زمانی که به دنبال ترمیم خط دفاعی هستید باید از بازیکنان شماره ۹ و ۱۰ شروع کنید. وقتی خط حمله قدرتمند داشته باشید، می‌توانید از گل خوردن هم اجتناب کنید. گل‌های خورده ما روی اتفاقات بود. باید روند دفاعی تیم ترمیم شود. همه بازیکنان ما باید در دفاع شرکت کنند.

وی با تاکید بر این که دروغ نمی‌گوید، افزود: بعد از اتفاقات سال گذشته که در برنامه ۹۰ رخ داد، به هیچ عنوان این برنامه را تماشا نکردم. از روزی هم که به ذوب‌آهن آمدم گفتم که این برنامه را نمی‌بینم. با تمام احترامی که برای این برنامه دارم، تمایلی برای دیدن آن ندارم و بحث‌های زیادی درباره آن دارم. به خاطر اتفاقات آن شب نمی‌گویم بلکه با ساختار اخلاقی برنامه مشکل دارم. این مشکل مربوط به همه است و معمولا دوستان اعتراض خود را اعلام نمی‌کنند.

منصوریان متذکر شد: اعتقاد دارم سکوت، رمز پیروزی است و در این مورد سکوت می‌کنم. این گونه کارشناسی داوری در برنامه ۹۰، کمکی به ما نمی‌کند. تا به حال ندیدم کارشناسی داوری کمکی به ما کرده باشد. باید به داوران احترام گذشت و نگاه عجیب و غریب به اشتباهات سهوی نداشت. در بازی ذوب آهن و پرسپولیس تا حدودی به ما ظلم شد. کامیابی‌نیا باید اخراج می‌شد.

سرمربی ذوب آهن با بیان این که نوع عملکرد داوران در بازی با تیم‌های پرطرفدار متفاوت است، گفت: فشار جمعیت نوع داوری را تغییر می‌دهد. در بازی با پرسپولیس، نیمکت پرسپولیس جریان داوری را از دست داور خارج کرد. باید ببینیم در لیگ ما کدام داور می‌تواند در این فشارها خوب کار کند و هیچ فشاری را متحمل نشود.

او درباره محسن مسلمان گفت: او دو سال با پرسپولیس قهرمان شد و جزو عناصر این تیم است. نمی‌توانیم نقش او را در قهرمانی پرسپولیس منکر شویم. وقتی بازیکنی قصد انجام بازی خوب مقابل تیم سابقش دارد، آهسته آهسته اوج می‌گیرد یا از ابتدا خوب بازی می‌کند. بعد از این بازی اتفاق خوبی در رختکن رخ داد و محسن مسلمان بعد از بازی از همه تیم عذرخواهی کرد و بقیه بازیکنان روی او را بوسیدند و ناراحتی را از دلش در آوردند. من این اتفاقات را دوست دارم. هر زمان که همدلی به تیم برگردد، می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم. لیگ برتر از بازیکنانی مانند محسن مسلمان کم دارد. انتظار دارم او همانند تیم ملی امید کار کند.

 

تگ ها


فوتبال