مرسی رفیق؛ تبلیغ عجیب بورسیا دورتموند

باشگاه بوروسیا دورتموند در اقدامی جالب در آخرین بازی نیمفصل اول مقابل مونشنگلادباخ ۲۱دسامبر، روی پیراهن خود به مناسبت تعطیلی آخرین معدن زغال سنگ منطقه رور و برای گرامیداشت همه معدنکاران آن منطقه، به جای اسپانسر همیشگیاش اوونیک جمله مرسی رفیق را نوشته است ......

باشگاه بوروسیا دورتموند در اقدامی جالب در آخرین بازی نیم‌فصل اول مقابل مونشن‌گلادباخ ۲۱دسامبر، روی پیراهن خود به مناسبت تعطیلی آخرین معدن زغال سنگ منطقه «رور» و برای گرامیداشت همه معدن‌کاران آن منطقه، به جای اسپانسر همیشگی‌اش «اوونیک» جمله «مرسی رفیق» را نوشته است.

اوونیک، غول صنعت شیمی آلمان که سهامدار دورتموند هم هست، موافقت کرده جای خود را روی پیراهن دورتموند برای این کمپین خالی کند. خاستگاه فوتبال در منطقه «رور» که روزگاری در از معدن بود، و تاسیس باشگاه‌هایی نظیر بوروسیا دورتموند، شالکه ۰۴ و فاو‌اف‌ال بوخوم، معدن‌کاران بودند. اما این صنعت در این منطقه دیگر جایی ندارد و آخرین معدن زغال سنگ هم روز ۲۱ دسامبر تعطیل خواهد شد. هانس یواخیم واتزکه، مدیر عامل بوروسیا دورتموند گفت: «معدن‌کاری منطقه و فرهنگ ما را سال‌ها شکل داده‌اند. زغال سنگ، فولاد و فوتبال سال‌هاست در رور با هم عجین‌اند و باعث زندگی مسالمت‌آمیز ما بوده‌اند.»

تگ ها


بورسیا دورتموند فوتبال