مرفاوی: تصمیمات باشگاه استقلال بعد از دربی درست نبود

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که تصمیمات این باشگاه در مورد محرومیت و جریمه برخی از بازیکنان بعد از دربی درست نبوده است....

به گزارش مدال،صمد مرفاوی در مورد وضعیت این روزهای استقلال و اینکه برخی معتقدند شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر زیاد نیست، گفت: بعد از شکست در دربی و تساوی برابر سایپا، شانس قهرمانی استقلال کمتر شده، ولی این شانس به صورت کامل از بین نرفته است. شش بازی و 18 امتیاز دیگر باقی مانده است و در فوتبال هم چیزی قابل پیش‌بینی نیست. استقلال دوباره می‌تواند شانس جدی قهرمانی باشد، ولی مسئله مهم این است که استقلال باید خودش شرایط را تغییر بدهد و نتایج خوبی در شش بازی پایانی بگیرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که کدام تیم در لیگ امسال قهرمان خواهد شد، عنوان کرد: چهار تیم شانس دارند و نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد. پرسپولیس صدرنشین است، ولی مدعیان دیگر هم شانس دارند.

وی با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در دربی، عوض شدن پنالتی‌زن استقلال و جریمه شدن برخی بازیکنان تصریح کرد: معمولاً در تیم‌های بزرگ حاشیه‌های مختلفی ایجاد می‌شود. این درست است که استقلال در دربی شکست خورد و این شکست معمولاً تبعات خاص خودش را دارد، ولی به نظر من استقلال در بازی با پرسپولیس مستحق باخت نبود و می‌توانست این بازی با نتیجه مساوی تمام شود. بحث فنی، پنالتی زدن و این‌گونه مسائل هم به سرمربی مربوط می‌شود و سرمربی باید این چیزها را کنترل کند. دربی و اتفاقات آن بازی دیگر تمام شده است و استقلال برای قهرمان شدن و یا کسب سهمیه، باید روی بازی‌های باقیمانده تمرکز کند.

مرفاوی افزود: اعتقاد من این است که تصمیمات باشگاه استقلال بعد از دربی درست نبود. وقتی بازیکن را محروم می‌کنیم طبیعتاً این موضوع به تیم آسیب روحی و فنی می‌زند و دیگر تیم‌ها می‌توانند از این تصمیم استفاده کنند. برای جریمه کردن بازیکنان راه‌های دیگری هم وجود دارد، ولی این منطقی نبود که بازیکن محروم شود. اگر استقلال بازی با سایپا را می‌برد، قطعاً شرایط تغییر می‌کرد. در چنین مواقعی خیلی مهم است که تصمیمات درستی گرفته شود تا تیم کمترین آسیب را ببیند. در این شرایط حتی هواداران هم ضرر می‌کنند، چون آنها هم دل‌شان می‌خواهد که تیم نتیجه بگیرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال در پایان اظهار داشت: استقلال یک بازی حساس در لیگ قهرمانان در پیش دارد و به عنوان یک هوادار برای این تیم آرزوی موفقیت دارم. الان مهم این است که هواداران و قدیمی‌ها از تیم حمایت کنند. استقلال خودش هم باید بخواهد تا از این وضعیت بیرون بیاید.

تگ ها


فوتبال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال