مرفاوی: نباید بین فرهاد و اسکو اتفاق منفی رخ بدهد

بازیکن و مربی سابق استقلال غیبت این تیم در لیگ قهرمانان آسیا را به فال نیک می گیرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، صمد مرفاوی در مورد صدرنشینی استقلال و اینکه برای تداوم آن باید چه راهکاری داشته باشند گفت: استقلال در نیم فصل اول قهرمان شد و این خیلی خوب است که تیم شکست نخورد، گل خورده اش کم بود و در بحث دفاع خوب کار کرد. در بحث حمله در جریان بازی نه ولی در ضربات ایستگاهی و شروع مجدد خوب بود. تقریباً می توان به استقلال نمره خوبی داد زیرا کارش مثبت بود ولی برای نیم فصل دوم با تغییراتی که دادند و چند بازیکن جدید گرفتند مشخص است که ممکن است استراتژی استقلال با نیم فصل اول فرق کند و از طرفی استقلال امسال در نیم‌فصل دوم در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارد و بازی هایش محدود است و باید در حذفی و لیگ بازی کند پس می‌تواند تمام تمرکزش را روی این دو جام بگذارد و انشاالله با شرایط خوبی که دارد هم در لیگ و هم در جام حذفی قهرمان شود. 


او نظرش را در مورد دیدار حذفی با پیکان اینگونه بیان کرد: بازی سختی است و نمی توان گفت استقلال چون نیم فصل اول قهرمان شده راحت می تواند پیکان را شکست بدهد. این بازی برای هر دو تیم سخت است. تفکرات تیمی پیکان به شکلی است که خیلی خوب دفاع می‌کند مخصوصاً روبروی تیم‌های بزرگ خیلی بسته بازی می‌کند و این کار را برای استقلال سخت می کند. طبیعی است که پیکان سعی می کند بازی را به وقت اضافه و پنالتی بکشاند چون می خواهند از امتیازاتی که دارند به خوبی استفاده کنند بنابراین استقلال باید خیلی باهوش و منطقی بازی و از موقعیت هایش استفاده کند.امیدوارم که استقلال این بازی را ببرد و به مرحله بعدی صعود کند.


پیشکسوت استقلال در مورد مصاحبه فرهاد مجیدی در مورد دراگان اسکوچیچ بعد از دیدار با هوادار نظرش را اینگونه بیان کرد: من نمی‌توانم حق را به یک نفر بدهم. فقط می‌توانم بگویم تفکرات هر مربی برایش قابل احترام است. همانطور که تفکرات فرهاد مجیدی برایش قابل احترام است و اجازه نمی‌دهد کسی به آن ورود یا بی احترامی کند متقابلاً برای آقای اسکوچیچ هم همین طور است. باید به تفکرات همدیگر احترام بگذاریم. مربی  حق دارد هر چه  که می‌خواهد در زمین پیاده کند فرهاد مجیدی هم به عنوان سرمربی همینطور. نباید در فوتبال و بین مربیان چنین اتفاقاتی بیفتد.


بازیکن سابق تیم ملی در مورد توقع مردم بابت صعود از مرحله گروهی در جام جهانی عنوان کرد: به اعتقاد من این تفکر که از حالا بخواهیم پیش بینی کنیم که تیم ملی باید برای صعود بجنگد اشتباه است. اول از همه اینکه نباید انتظارات را بالا ببریم و دوم اینکه ما نمی دانیم با چه تیمهایی هم گروه هستیم پس چگونه باید انتظار داشته باشیم تیممان از گروهش صعود کند؟ سوم اینکه ما باید با توجه به داشته ها و امکانات مان و آن چیزی که در اختیار داریم  از تیم ملی انتظار داشته باشیم. اینکه از الان به صعود به مرحله بعد فکر کنیم غیرمنطقی است و باید صبر کرد و ببینیم این سه موردی که من گفتم وجود دارد یا خیر؟ 


مرفاوی که خودش اصالتاً جنوبی است در مورد قهرمانی فولاد در سوپرجام افزود: من به مجموعه فولاد، فوتبال خوزستان، جواد نکونام، کادر فنی و بازیکنان تبریک می گویم که توانستند سوپر جام را هم ببرند امیدوارم در بازی‌های آینده هم موفق  و نماینده خوبی برای ما در آسیا در نبود استقلال و پرسپولیس باشند.

تگ ها


استقلال تهران صمد مرفاوی فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال