مروری بر نتایج هفته دهم لیگ برتر؛ صدرنشینی سپاهان و روند خوب سرخابی‌ها

هفته دهم لیگ برتر عصر امروز با برگزاری 8 بازی به پایان رسید و در پایان بازی‌های امروز، سپاهان در صدر جدول لیگ برتر باقی ماند....

به گزارش خبرنگار مدال، هفته دهم لیگ برتر عصر امروز با برگزاری 4 بازی به پایان رسید و در پایان بازی‌های امروز سپاهان صدرنشین جدول لیگ برتر باقی ماند.

هفته دهم لیگ برتر برخلاف چند هفته اخیر، در 4 روز برگزار شد (یک بازی روز دوشنبه، دو بازی روز سه‌شنبه، یک بازی روز پنج‌شنبه و 4 بازی امروز) و در 8 بازی این هفته 15 گل میان تیم‌های لیگ برتری رد و بدل شد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تمامی 8 بازی این هفته؛

 

فولاد 0 - 1 پرسپولیس
گل: مهدی ترابی (8-پنالتی)
در نخستین بازی هفته دهم، پرسپولیس دوشنبه هفته جاری در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان اهواز میهمان فولاد بود و موفق شد این تیم را با تک گل مهدی ترابی از روی نقطه پنالتی شکست دهد و ششمین پیروزی فصل خود را کسب کند. این سومین پیروزی پرسپولیس در 4 بازی اخیر خود بود و با این پیروزی شاگردان گابریل کالدرون 19 امتیازی شدند تا در پایان هفته دهم در رده سوم جدول حضور داشته باشند. فولاد نیز در این دیدار برای دومین بار در فصل جاری شکست خورد تا رکورد شکست‌ناپذیری این تیم روی 8 هفته متوقف شود. فولاد در پایان هفته دهم با 16 امتیازی و با تفاضل گل بهتر نسبت به نفت آبادان در رده ششم جدول قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
فولاد 0 - 1 پرسپولیس/ دشت سه امتیازی یاران کالدرون از اهواز
گزارش لحظه‌به‌لحظه حواشی دیدار فولاد و پرسپولیس
خلاصه بازی فولاد 0 - 1 پرسپولیس/ ویدیو

استقلال 5 - 0 نفت آبادان
گل‎‌ها: محمد دانشگر (9)، شیخ دیاباته (20)، مهدی قائدی (26)، وریا غفوری (30)، هروویه میلیچ (72)
در روز دوم از هفته دهم، استقلال عصر سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی تهران میزبان نفت آبادان بود و در یک نمایش زیبا و تماشاگرپسند این تیم را با حساب 5 بر 0 شکست دهد. این پیروزی، پنجمین پیروزی متوالی استقلال در فصل جاری لیگ برتر و هفتمین پیروزی این تیم در مجموع تمام رقابت‌ها بود. آبی‌ها بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند و در 3 بازی از 4 بازی اخیر خود موفق به کلین‌شیت شده‌اند تا تیم جوان استراماچونی این روزها شرایط بسیار خوبی در لیگ برتر داشته باشد. نفت نیز پس از 6 هفته در لیگ برتر مغلوب شد و تنها در این بازی بیش از 9 هفته قبلی گل خورد. با این نتیجه، استقلال 18 امتیازی شد و در پایان هفته دهم در رده چهارم جدول قرار گرقت و نفت آبادان نیز با 16 امتیاز در رده هفتم جدول قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
استقلال 5 - 0 نفت آبادان/ نمایش قدرت در آزادی
استقلال 5 - 0 نفت آبادان/ ‌‌‌‌گزارش لحظه به لحظه
خلاصه بازی استقلال 5 - 0 نفت آبادان/ ویدیو

سپاهان 2 - 0 تراکتور
گل‌‎ها: سجاد شهباززاده (44)، کیروش استنلی (51)
در حساس‌ترین بازی هفته، سپاهان عصر جمعه در ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان تراکتور بود و موفق شد رقیب مستقیم خود در کورس صدرنشینی را با حساب دو بر صفر شکست دهد و به صدرنشینی خود در لیگ برتر ادامه دهد. سپاهان پس از دو تساوی متوالی موفق شد در این بازی پیروز شود و ششمین پیروزی فصل خود را کسب کند و با 22 امتیازی در صدر جدول لیگ برتر قرار بگیرد. تراکتور برای سومین هفته متوالی با شکست از زمین خارج شد تا روزهای بد این تیم ادامه داشته باشد. با این شکست تراکتور در کورس صدرنشینی قافیه را به سپاهان، شهر خودرو، پرسپولیس و استقلال باخت و در پایان هفته دهم با 17 امتیاز در رده پنجم قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
سپاهان 2 - 0 تراکتور/ سومین باخت متوالی تراکتور و صدرنشینی یاران امیر
سپاهان 2 - 0 تراکتور/ گزارش لحظه به لحظه
خلاصه بازی سپاهان 2 - 0 تراکتور/ ویدیو

پیکان 1 - 0 سایپا
گل: فراز امامعلی (36)
در چهارمین بازی هفته دهم، پیکان عصر دیروز در ورزشگاه شهدای شهر قدس و در جریان دربی خودروسازان میزبان سایپا بود و موفق شد این تیم را با یک گل شکست دهد. این سومین پیروزی فصل شاگردان حسین فکری بود و با سه امتیاز این بازی پیکان تا رده نهم جدول صعود کرد. سایپا نیز پس از دو تساوی متوالی مقابل سپاهان و شهر خودرو، بار دیگر با شکست از زمین خارج شد تا پنجمین شکست فصل این تیم به ثبت برسد. با این شکست سایپا در رده دوازدهم جدول باقی ماند و روند ناکامی این تیم در کسب پیروزی به 7 هفته رسید.

اخبار مرتبط:
پیکان ۱ – ۰ سایپا/ پیروزی شاگردان فرکی در دربی خودروسازان

ماشین‌سازی 2 - 1 ذوب‌آهن
گل‌ها: ادواردو مانشا (85) و احمدرضا زنده‌روح (2+90) برای ماشین‌سازی، امیرارسلان مطهری (1) برای ذوب‌آهن
در پنجمین بازی از هفته دهم لیگ برتر، ماشین‌سازی از ساعت 15:00 امروز در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز میزبان ذوب‌آهن بود و موفق شد به رغم دریافت گل در نخستین دقیقه بازی با دو گل دقایق پایانی بازیکنان خود این بازی را ببرد. این سومین پیروزی فصل شاگردان رسول خطیبی بود و ماشین‌سازان با سه امتیاز این بازی با 12 امتیاز به رده دهم جدول صعود کردند. ذوب‌آهن نیز یک بار دیگر ناکام از زمین خارج شد و بازی برده را با شکست عوض کرد تا موقعیت منصوریان روی نیمکت این تیم باز هم به خطر افتاده باشد. این پنجمین شکست فصل ذوب‌آهن در لیگ برتر بود و با این نتیجه شاگردان منصوریان در پایان هفته دهم با 7 امتیاز در جایگاه چهاردهم قرار گرفتند.

اخبار مرتبط:
ماشین‌سازی ۲ – ۱ ذوب‌آهن/ پیروزی ارزشمند شاگردان خطیبی
خلاصه بازی ماشین سازی 2 - 1 ذوب‌آهن/ ویدیو

شهر خودرو 1 - 0 پارس جنوبی جم
گل: حسین مهربان (78)
در ششمین بازی از هفته دهم لیگ برتر، شهر خودرو از ساعت 16:00 امروز در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد میزبان پارس جنوبی جم بود و موفق شد این تیم را با تک گل تماشایی حسین مهربان شکست دهد. این ششمین پیروزی فصل شاگردان یحیی گل‌محمدی بود و با این نتیجه مشهدی‌ها 20 امتیازی شدند تا با یک بازی کمتر نسبت به سپاهان در رده دوم جدول قرار بگیرند و امیوار باشند تا با پیروزی در بازی عقب افتاده خود به صدر جدول صعود کنند. پارس جنوبی جم نیز برای چهارمین بار در فصل جاری با شکست از زمین خارج شد و در پایان هفته دهم با 8 امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
شهرخودرو 1 - 0 پارس جنوبی/ خیز بلند شاگردان گل‌محمدی برای صدرنشینی
خلاصه بازی شهرخودرو 1 - 0 پارس جنوبی/ ویدیو

نفت مسجدسلیمان 0 - 0 نساجی
در هفتمین بازی از هفته دهم لیگ برتر، نفت مسجدسلیمان از ساعت 16:45 امروز در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان میزبان نساجی بود و با تساوی بدون گل مقابل این تیم متوقف شد. این هشتمین تساوی فصل شاگردان مهدی تارتار بود و روند شکست ناپذیری این تیم به 10 بازی رسید. نساجی نیز پنجمین تساوی خود را کسب کرد و برای ششمین هفته متوالی در کسب پیروزی ناکام ماند. با یک امتیاز این بازی نفت 14 امتیازی شد و در جایگاه هشتم جدول قرار گرفت و نساجی نیز با 11 امتیازی و یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته جایگاه یازدهم جدول را به خود اختصاص داد.

اخبار مرتبط:
نفت مسجد سلیمان 0 - 0 نساجی/ طلسم تیم تارتار نشکست
خلاصه بازی نفت مسجدسلیمان 0 - 0 نساجی/ ویدیو

شاهین 1 -  1 گل‎‌گهر
گل‌‎ها: حسین مالکی (49) برای شاهین، مهرداد عبدی (89-پنالتی) برای گل‌‎گهر
در آخرین بازی هفته دهم، شاهین از ساعت 17:45 امروز در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر میزبان گل‌گهر بود و در جدال با رقیب مستقیم خود در قعر جدول تنها یک دقیقه برای کسب پیروزی کم آورد. شاهینی‌ها به اعلام پنالتی در آخرین لحطات بازی به سود گل‌گهر اعتراض شدیدی داشتند و بازی با همین پنالتی پر سر و صدا با تساوی به پایان رسید. این دومین امتیاز شاهین در فصل جاری بود و نماینده محبوب بوشهر با 2 امتیاز و بدون برد در حال حاضر در قعر جدول حضور دارد. گل‌گهر نیز پنجمین تساوی فصل خود را کسب کرد تا با 5 امتیاز و بدون برد در رده پانزدهم جدول حضور داشته باشد.

اخبار مرتبط:
شاهین ۱ – ۱ گل‌گهر/ ناکامی‌های بوشهری‌ها ادامه دارد
خلاصه بازی شاهین 1 - 1 گل‌گهر/ ویدیو

تگ ها


هفته دهم لیگ نوزدهم هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران هفته دهم لیگ برتر ایران هفته دهم لیگ برتر لیگ برتر ایران نتایج لیگ برتر ایران نتایج لیگ برتر فوتبال ایران نتایج هفته دهم لیگ برتر ایران نتایج لیگ برتر فولاد پرسپولیس استقلال نفت آبادان سپاهان تراکتور پیکان سایپا ماشین سازی ذوب آهن شاهین گل گهر نفت مسجدسلیمان نساجی شهر خودرو پارس جنوبی جم پارس جنوبی جم گل گهر Tractor شاهین فولاد خوزستان پیکان تهران صنعت نفت آبادان ماشین سازی سپاهان سایپا نفت مسجد سلیمان استقلال شهر خودرو پرسپولیس ذوب آهن نساجی مازندران ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال