مرگ تدريجي يك رويا

پاريس سن ژرمن با خريد نيمار به روياي خريد بازيكنان بزرگ پايان داد به گزارش مدال به نقل از قانون-جدایی نیمار و امضای ......

پاريس سن ژرمن با خريد نيمار به روياي خريد بازيكنان بزرگ پايان داد

به گزارش مدال به نقل از قانون-جدایی نیمار و امضای قرارداد این بازیکن با پاریس سن ژرمن، شرایط نقل و انتقالات را عوض کرد. باشگاه پاریسی برای فسخ قرارداد مهاجم برزیلی ۲۲۲ میلیون یورو به بارسلونا پرداخت کرد. این اتفاق تا چند ماه پیش غیرممکن به نظر می رسید اما اکنون باعث نگرانی باشگاه های اسپانیایی شده است. تیم های حاضر در لالیگا که بهترین بازیکنان جهان را در اختیار دارند، نگرانند ستاره های شان را از دست بدهند زيرا در حال حاضر پرداخت هر رقمی ممکن شده است.

ولخرج ها

باشگاه هایی که قدرت اقتصادی بالایی دارند، حاضر ند هر هزینه ای را برای جذب بازیکن مورد نظر صرف کنند. هیچ رقمی مانع از تلاش آن ها برای امضای قرارداد با بازیکنی نمی شود. اکنون جهان فوتبال وارد دوران جدیدی شده است. فوتبال جهان تحت تاثیر دو قدرت بزرگ اقتصادی در اروپا به نام های منچسترسیتی  و پاریس سن ژرمن و ولخرجی های فوتبال چین قرار گرفته است. همچنین نباید برخی باشگاه ها و شرکت هایی را فراموش كردکه خود را وارد محبوب ترین ورزش جهان می کنند تا تجارت کنند. تنها در لالیگا فسخ قرارداد بیشتر به چشم می آید زيرا باشگاه های اسپانیایی برای از دست ندادن ستاره های شان رقم فسخ قرارداد را بالا در نظر گرفتند. با این حال این حربه کار ساز نشد و باشگاه پاریس سن ژرمن برای نیمار ۲۲۲ میلیون یورو هزینه کرد و اتفاقی راکه پیش از این یک رویا محسوب می شد ،به واقعیت تبدیل کرد. به همین خاطر آنتوان گریزمان تا سپتامبر ۲۰۰ میلیون یورو ارزش خواهد داشت (مهاجم اتلتیکومادرید پیش از این ۱۰۰ میلیون یورو ارزش داست). این رقم مانع از آن نخواهد شد که مهاجم فرانسوی اتلتیکو را ترک کند. این اتفاق می تواند برای سائول نیگس و کوکه (بازیکنان اتلتیکو) که ارزش شان به ۱۵۰ میلیون رسیده است، رخ دهد.

خطر براي باشگاه هاي كوچك

رقم فسخ قرارداد لیونل مسی نیز ۳۰۰ میلیون یورو است و به نظر می رسد مبلغ بالایی برای بهترین بازیکن کنونی نباشد. البته رئال مادرید با خیال راحت تری در فصل نقل و انتقالات حضور دارد زيرا  ارزش هر یک از ضلع هاي مثلث BBC (کریستیانو رونالدو، گرت بیل و کریم بنزما) یک میلیارد یورو است. با شروع این دوران تیم های کوچک تر بیشتر در خطرند زيرا ممکن است به راحتی بهترین بازیکنان شان را از دست بدهند. هیچ یک از این تیم ها رقم فسخ قرارداد بازیکنان شان به ۲۲۲ میلیون یورو نمی رسد. به عنوان نمونه رقم فسخ قرارداد لاپورته با اتلتیک بیلبائو ۶۵ میلیون یورو است یا رقم انریک بازیکن ایبار تنها به ۲۰ میلیون می رسد. شرایط برای تیم هایی که توان پرداخت فسخ قرارداد را ندارند چگونه تغییر خواهد کرد؟ آن ها تنها می توانند مذاکره کنند و به ثبت کردن رکوردهای عجیب در نقل و انتقالات کمک کنند. دمبله بازیکن دورتموند، یکی از سوژه های  اصلی در آخرین روزهای نقل و انتقالات تابستانی است. باشگاه آلمانی برای خرید این بازیکن تنها ۱۵ میلیون یورو هزینه کرد اما اکنون پیشنهاد ۱۱۰ میلیون یورویی بارسلونا را رد کرده است. موناکو برای بنجامین مندی سال گذشته ۱۳ میلیون هزینه کرد اما تابستان امسال منچسترسیتی با او قراردادی به ارزش ۵۷.۵ میلیون یورو امضا کرد. پول های کلانی در حال جا به جایی است و تا جایی که باشگاه ها پول داشته باشند ،مرتکب چنین اشتباهاتی خواهند شد.

 

تگ ها


اخبار روز Neymar da Silva Santos Júnior پاری سن ژرمن فوتبال