مرگ یک هوادار عامل بالا رفتن امنیت اولدترافورد

مسئولان باشگاه منچستریونایتد اعتقاد دارند که مرگ یکی از هوادارانشان به دلیل سقوط در ورزشگاه اولدترافورد باعث شده که آنها اقدامات امنیتی بیشتری در استادیوم خانگی‌شان انجام دهند....

مسئولان باشگاه منچستریونایتد اعتقاد دارند که مرگ یکی از هوادارانشان به دلیل سقوط در ورزشگاه اولدترافورد باعث شده که آنها اقدامات امنیتی بیشتری در استادیوم خانگی‌شان انجام دهند.

به گزارش مدال، دو سال پیش «جان وِیل» هوادار 80 ساله باشگاه منچستریونایتد پس از افتادن روی پله‌های ورزشگاه هنگام خروج از جایگاه «سر الکس فرگوسن» در روز جدال با منچسترسیتی، از ناحیه سر آسیب دید. آسیبی که در نهایت به قیمت از دست دادن جانش تمام شد.

در نوامبر 2018 علت این سانحه، تنها یک حادثه تصادفی بیان شد اما ذکر شد که جاگیری دو تن از ماموران امنیتی ورزشگاه نامناسب و در بروز این اتفاق دخیل بوده است. در واقع ماموران دو طرف راه پله می‌ایستند و علاوه بر باریک کردن راه، مانع از آن می‌شوند که هواداران از نرده‌های کنار پله‌ها کمک بگیرند.

بعد از این اتفاق گزارشی به باشگاه منچستریونایتد و مقامات محلی ارسال شد و به دلیل خطر بروز تکرار اتفاقات اینچنینی در آینده، ایجاد تغییرات در ورزشگاه در دستور کار قرار گرفت.

یکی از سخنگویان باشگاه در این خصوص گفت: «همه در باشگاه از مرگ آقای ویل اندوهگین بودیم و باشگاه هنوز هم با خانواده او هم‌دردی می‌کند. سلامت و امنیت هواداران حاضر در ورزشگاه اولویت باشگاه است. ما با ماموران امنیتی محلی و کشوری برای حفظ امنیت هواداران در ورزشگاه همکاری می‌کنیم.»

بیشتر بخوانید:

ضرب‌العجل الگری به شیاطین سرخ

تگ ها


منچستریونایتد شیاطین سرخ اولدترافورد مرگ هوادار منچستریونایتد لیگ برتر انگلیس امنیت در ورزشگاه فوتبال جهان منچستر یونایتد لیگ برتر فوتبال