مسئولان در استقلال چه می کنند؟!/ وقتی اسب چاپار نامه را گم می کند!

اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال امروز اعلام کرد که نامه ای از باشگاه استقلال درخصوص تجدید نظرخواهی برای رای سوپرجام به دست ما نرسیده است ......

اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال امروز اعلام کرد که نامه ای از باشگاه استقلال درخصوص تجدید نظرخواهی برای رای سوپرجام به دست ما نرسیده است.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، این صحبت ها در حالی از جانب کمیته انضباطی مطرح می شود که مسئولان در باشگاه استقلال درست پس از اعلام رای سوپرجام، قاطعانه گفتند که به این رای اعتراض خواهند کرد و اجازه نمی دهند که حق استقلال و هوادارانش پایمال شود و البته پس از اظهار نظر کمیته انضباطی در مقابل صحبت های حسن زاده سکوت کرده اند!

حال سوال اینجاست؛ کدام گروه اشتباه می کند؟! باشگاه استقلال که می گوید درخواست تجدید نظرخواهی را به فدراسیون فوتبال ارائه کرده است و یا کمیته انضباطی که معتقد است چنین نامه ای را دریافت نکرده است؟!

بالاخره یکی در این بین راست نمی گوید. چرا که در عصر ارتباطات یک نامه از سعادت آباد تا سئول دچار حادثه خارق العاده ای نخواهد شد که در میان راه سر به نیست شود. حتی اگر این نامه به صورت آماتور گونه و به روش های منسوخ چند ده سال پیش ارسال شده باشد!

فلش بکی به گذشته می زنیم.

در ابتدای فصل گذشته بود که استقلال به دلیل این که از حضور بازیکنانش در تیم ملی امید ممانعت کرده بود، با محرومیت روبرو شد. اتفاقی که پیش از این برای باشگاه های دیگر به این شکل رخ نداده بود. انتظار می رفت کمیته حقوقی باشگاه استقلال به این موضوع واکنش درستی نشان دهد و پیگیر احقاق حق باشگاه شان باشد اما در عمل دیدیم که چنین اتفاقی نیافتاد و حکم هم اجرا شد.

قراردادهای عجیب و غریبی که در سال های اخیر با بازیکنان بسته شده است نیز می تواند یکی از بزرگ ترین نقطه ضعف ها در بخش حقوقی باشگاه استقلال باشد. وقتی بازیکنانی مانند کاوه رضایی، رابسون جانواریو و ... در سال های قبل و تیام، جباروف و ... در فصل گذشته به راحتی استقلال را در میانه راه رها می کنند و می روند یعنی علاوه بر نقطه ضعف در عملکرد مسئولین نقل و انتقالات باید پیکان اتهام را به سمت بخش حقوقی باشگاه هم نشانه گرفت چراکه اگر نظارت و دقت بیشتری در عقد قراردادها صورت می گرفت، قطعا باشگاه با ضرر و زیان هایی اینچنینی مواجه نمی شد.

محرومیت هواداران، جریمه های سنگین و غیر قابل قبول برای هواداران طی چند سال گذشته و البته شکست در اکثریت پرونده های کمیته تعیین وضعیت که برای این باشگاه هزینه های زیادی به همراه داشته است تنها گوشه ای از معضل استقلال در بخش حقوقی به حساب می آید.

و حالا هم بحث سوپر جام که مهر تاییدی است بر این موضوع که ضعف کمیته حقوقی و انضباطی باشگاه استقلال با شکست های متوالی این تیم در پرونده های حقوقی همراه شده است.

الهام حسینی نژاد /خبرنگار مدال

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال