مسائل حل‌نشده در انتخابات کمیته ملی المپیک

مسائل حل نشده در انتخابات کمیته ملی المپیکاز ورود خزانه دار تا ابهام در حضور نماینده کمیسیون ورزشکاران/ همه در انتظار تصویب آیین نامه جدید در حالی که انتخابات کمیته ملی المپیک دی ماه برگزار خواهد شد اما هنوز تکلیف خزانه دار در این انتخابات مشخص نشده ......

مسائل حل نشده در انتخابات کمیته ملی المپیکاز ورود خزانه دار تا ابهام در حضور نماینده کمیسیون ورزشکاران/ همه در انتظار تصویب آیین نامه جدید

در حالی که انتخابات کمیته ملی المپیک دی ماه برگزار خواهد شد اما هنوز تکلیف خزانه دار در این انتخابات مشخص نشده است.

در حالی که انتخابات کمیته ملی المپیک طبق برنامه باید اواخر دی ماه برگزار شود، اما هنوز مسائلی وجود دارد که حل نشده باقی مانده است؛ مسائلی که تا وقتی آیین نامه انتخابات نوشته نشود، حل نشده باقی خواهد ماند.

یکی از این موارد، انتخاب خزانه دار است، موضوعی که در اساسنامه جدید حل شد اما با توجه به اینکه انتخابات کمیته ملی المپیک طبق همان اساسنامه قدیم برگزار خواهد شد، بنابراین پست خزانه داری در انتخابات وجود خواهد شد اما مشکل اصلی بحث شغل بودن خزانه دار است. اگر رئیس فدراسیونی بخواهد برای این پست نامزد شود باید با ریاستش در فدراسیون خداحافظی کند چرا که طبق قانون هم ریاست فدراسیون و هم خزانه داری شغل محسوب می شود.

این موضوع نگرانی هایی را به وجود آورده است، مبنی بر اینکه با وجود شغل بودن خزانه داری، آیا رئیس فدراسیونی حاضر است برای خزانه داری اقدام کند؟ خزانه داری کمیته ملی المپیک در زمان محمدعلی شجاعی مشکلات زیادی را برای کمیته در زمان بازی های ریو به وجود آورد همین موضوع باعث شد تا کمیته این بار برای رهایی از مشکلات شخصی بیرون از بدنه ورزش را برای این پست در نظر بگیرد. حالا باید دید برنامه کمیته برای حل این مشکل در دوره جدید چیست؟

* کمیسیون ورزشکاران ابهام برای حضور در هیات اجرایی

موضوع دیگری که مربوط به انتخابات کمیته ملی المپیک است، مربوط به کمیسیون ورزشکاران می شود. در حالی که طبق اساسنامه جدید قرار بود یک نماینده از کمیسیون ورزشکاران در هیات اجرایی با حق رأی حضور داشته باشد، اما با توجه به برگزاری انتخابات برای پست خزانه داری مشخص نیست تکلیف نماینده کمیسیون ورزشکاران چه خواهد شد چرا که در صورت حضور همزمان خزانه دار و نماینده کمیسیون ورزشکاران تعداد اعضای اجرایی زوج و 12 نفر خواهد بود.

ثبت نام از نامزدهای کمیسیون ورزشکاران در حال انجام است و انتخابات نیز 12 آبان برگزار می شود. این کمیسیون اسامی 5 ورزشکار حاضر در انتخابات کمیته ملی المپیک را معرفی خواهد کرد اما هنوز هیچ صحبتی در خصوص نماینده این کمیسیون در هیات اجرایی نشده است.

* فرصت کوتاه برای انتخاب سرپرست و اختلاف در زمان معرفی

در حالی که بازی های آسیایی 2018 قرار است مردادماه سال آینده برگزار شود، اما هنوز سرپرست کاروان ایران در این بازی ها معرفی نشده است این در حالی است که آذرماه جلسه سرپرستان کاروان ها در اندونزی برگزار خواهد شد. ستاد عالی بازی های آسیایی روز یکشنبه با حضور وزیر ورزش برگزار شد اما هنوز مشخص نیست چه کسی قرار است از ایران به عنوان سرپرست معرفی شود.

اختلاف نظر هیات اجرایی نیز باعث شد تا عملا بحث در این خصوص راه به جایی نبرد. برخی از اعضا انتخاب سرپرست را بعد از مشخص شدن اعضای جدید هیات اجرایی موکول کردند، اما برخی نیز معتقد بودند بهتر است در همین فرصت باقی مانده سرپرست معرفی شود تا برنامه ریزی برای بازی های آسیایی صورت بگیرد. انچه مشخص است اینکه به نظر می رسد مسئولان کمیته ملی المپیک بیشتر درگیر انتخابات هستند تا تمرکز روی بازی های آسیایی.

عدم توجه به این بازی ها و همچنین عدم اختصاص بودجه قطعا کار را برای ارتقاء مدال ها در این بازی ها سخت تر می کند. باید دید در جلسات بعدی هیات اجرایی کمیته ملی المپیک چه تصمیمی در این باره خواهد گرفت.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک