Banner

مسابقات کشتی کسب سهمیه المپیک به تعویق افتاد

مسابقات گزینشی کشتی در قاره اروپا و آخرین مرحله گزینشی المپیک در سطح جهانی، با اعلام اتحادیه جهانی به تعویق افتاد....

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی فدارسیون کشتی، مسابقات انتخابی کشتی در قاره اروپا برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰، که قرار بود در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ مارس (۲۹ اسفند ۹۸ تا ۳ فروردین ۹۹) در بوداپست مجارستان برگزار شود، به همراه مرحله گزینشی جهانی به عنوان آخرین شانس حضور در المپیک، که قرار بود از ۳۰ آوریل تا ۳ می (۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۹) در صوفیه بلغارستان، برگزار شود، به مدت ۳ ماه تا ماه می به تعویق افتاده است.

با اعلام اتحادیه جهانی این رویدادها دوباره برنامه‌ریزی شده‌اند و انتظار می‌رود مرحله انتخابی اروپا در اواسط ماه می (اردیبهشت ماه) برگزار شود و مرحله انتخابی "آخرین فرصت" در سطح جهانی در اوایل ژوئن (خردادماه) برگزار شود.

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: ما پاسخ دولت‌ها را به دقت در مورد COVID-۱۹ نظارت می‌کنیم و در ادامه اطلاعات جدیدی را برای کشتی‌گیران، مربیان و هواداران خود در اختیار شما قرار می‌دهیم."

وی ادامه داد: روند تعیین مشارکت کنندگان المپیک ما در میدان مسابقه اتفاق خواهد افتاد، اما ما باید با صلابت و هوشیار بمانیم زیرا جامعه جهانی درگیر این بیماری همه گیر است. سلامتی و رفاه ورزشکاران برای ما یک اولویت مطلق است.

در حال حاضر رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در قاره‌های آسیا، آفریقا، اقیانوسیه و اروپا با توجه به شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده و قرار است رقابت‌های گزینشی قاره آمریکا از فردا در شهر اوتاوا کانادا برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

حمایت علی کریمی از کادر درمانی گیلان

تگ ها


فرنگی کشتی آزاد کشتی