مسابقه برای طراحی لباس فرم کاروان ایران در المپیک توکیو

سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک گفت: اطلاعیه و فراخوان طرح لباس فرم کاروان ورزشی ایران ابتدای سال آینده آماده می‌شود....

سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک گفت: اطلاعیه و فراخوان طرح لباس فرم کاروان ورزشی ایران ابتدای سال آینده آماده می‌شود.

به گزارش مدال، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ارتباط مستمر با کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک توکیو را به عنوان یکی از محورهای مهم وظایف سرپرست کاروان دانست و تصریح کرد: این ارتباط و هماهنگی اغلب در قالب فضای مجازی و با بهره گیری از ایمیل و در بعضی اوقات نیز مکالمات تلفنی با برخی از مسئولین مرتبط بازی‌ها محقق می‌شود.

وی به دریافت کلیه دستورالعمل‌ها، آئین نامه‌ها و مقررات فنی و اجرایی رشته‌های مختلف ورزشی در شهر میزبان بازی‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: دریافت همه این موارد و ترجمه آنها به عنوان یکی از محورهای مهم وظایف هیأت سرپرستی است که پس از ترجمه باید در اختیار فدراسیون‌ها قرار گیرد و بر همین اساس هم جلسات منظمی را برگزار می‌کنیم تا فدراسیون‌های شرکت کننده در المپیک بصورت کامل توجیه شوند.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو برگزاری جلسات منظم و هدفمند با فدراسیون‌های در حال کسب سهمیه را هم مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: این جلسات فعلاً برای کسب سهمیه است و بعد از کسب سهمیه‌ها در راستای پشتیبانی و تدارک قوی استمرار پیدا خواهد کرد.

سجادی فعال شدن بخش‌های تدارکاتی در قالب تجهیزات و وسایل مورد نیاز کاروان ورزشی ایران را بسیار مهم بر شمرد و ادامه داد: در ابتدای سال ۹۸ یکی از مهمترین اقداماتی که انجام خواهیم داد اعلام عمومی برای طرح لباس‌های فرم کاروان ورزشی ایران است که طرح لباس فرم را به مسابقه می‌گذاریم و سپس با نظر هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک بهترین طرح را برای لباس فرم و لباس‌های دیگر کاروان ایران متناسب با شأن و شخصیت والای ورزشکاران کشورمان انتخاب می‌کنیم.

سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک با بیان اینکه اطلاعیه و فراخوان طرح لباس فرم کاروان ورزشی ایران، ابتدای سال آینده آماده می‌شود تاکید کرد: بعد از این اعلام فرصت ۱۶ ماهه برای سفارش و دریافت لباس‌های فرم داریم و در این بین قطعاً، بعد از تأیید طرح، لباس‌ها توسط یک شرکت داخلی تأمین و تولید خواهد شد.

سجادی گفت: فدراسیون‌ها برای شرکت در رویداد مهم المپیک به لباس‌های تخصصی هم نیاز دارند که این مهم با برنامه ریزی فدراسیون‌ها انجام خواهد شد و مشکلی در این زمینه هم وجود نخواهد داشت.

سرپرست کاروان ورزشی ایران که تجربه مدیریت در کاروان‌های ایران در چهار دوره بازی‌های المپیک را در کارنامه دارد، جدول کارنمای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: جدول کارنمای هیأت سرپرستی کاروان ایران از ابتدای اسفندماه طراحی شده و تا زمان اعزام تاریخ فعالیت‌ها کامل مشخص شده تا در این بین ارتباطات داخلی و بیرونی بر اساس آن پیش رود.

سجادی با بیان اینکه اقدامات بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ هم بر اساس جدول کارنما پیش می‌رفت اظهار داشت: بر اساس این جدول کاملاً مشخص شده که چه کاری در چه زمانی باید انجام شود که خوشبختانه در بازی‌های آسیایی جاکارتا بدون مشکل، اهداف از پیش تعیین شده محقق شد.

سرپرست کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ که علاوه بر تجربه چهار دوره بازی‌های المپیک، شش دوره هم سرپرستی کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی را هم عهده دار بوده، تلاش رشته‌هایی که در حال کسب سهمیه برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ هستند را ستایش کرد و ادامه داد: بر اساس اطلاعی که دارم و گزارش‌هایی که دریافت کردیم فدراسیون‌ها درگیر تمرین و مسابقات هستند و تعدادی از رشته‌ها فرایند کسب سهمیه را آغاز کرده‌اند و اکثر فدراسیون‌ها خوشبختانه در حال کار کردن هستند و حتی به صورت جدی کار آنها بعد از اتمام بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شروع شده است.

سجادی در پایان تعامل، هماهنگی و همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی را مثبت ارزیابی کرد و این شاخصه‌ها را برای کسب موفقیت مهم دانست و اظهار داشت: موفقیت کاروان ورزشی ایران مستلزم همکاری و کار جمعی است که خوشبختانه با توجه به همه گونه همکاری که بین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها وجود داشت در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ تجربه خوب و موفقی بدست آمد و قطعاً استمرار این مهم می‌تواند به موفقیت کاروان هم کمک کند.