مساعد شدن شرایط اردویی کمانداران با افتتاح خوابگاه آزادی

مدیر تیم‌های ملی تیروکمان تاکید دارد افتتاح خوابگاه کمانداران در سایت آزادی می‌تواند کمک بزرگی برای آغاز اردوها باشد؛ البته با رعایت پروتکل های بهداشتی....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، امید نجاری با تاکید بر اینکه به خاطر گسترده تر شدن بحران کرونا هیچ برنامه ای در رابطه با تیم ملی تیروکمان و اردوی آماده سازی این تیم تدوین نشده است، گفت: ترجیح فدراسیون این است که در این شرایط سلامت ورزشکاران را در اولویت قرار دهد و اردویی نداشته باشد به خصوص که طبق اعلام فدراسیون جهانی تا پیش از پایان سال جاری میلادی رویدادی هم برگزار نمی شود.

وی تصریح کرد: البته کماکان فدراسیون به پیگیری تمرینات کمانداران به صورت انفرادی و در مکان های شخصی تاکید دارد. آنها اسفندماه سال گذشته و چند روز پس از اینکه به خاطر کرونا همه برنامه ها و فعالیت های ورزشی تعطیل شد، تمرین انفرادی در منزل یا هر مکان دیگری که در اختیار دارند را شروع کردند و همچنان هم اینگونه پیگیر تمرینات‌شان هستند.

مدیر تیم های ملی تیروکمان برای پاسخ به این پرسش که «فکر می کنید با این شرایط از چه زمان برگزاری اردوی متمرکز امکان پذیر باشد؟»، به روند ساخت خوابگاه ورزشکاران این رشته در سایت آزادی اشاره کرد و گفت: این خوابگاه در حال تکمیل شدن است. مدت زمان زیادی به بهره برداری از آن نمانده است. فکر می کنم بعد از افتتاح خوابگاه آزادی شرایط برای داشتن اردو خیلی آسانتر شود. گفته می شود همزمان با هفته دولت این افتتاح انجام می شود.

وی با یادآوری اینکه خوابگاه تیروکمان آزادی چند سال نیمه کاره رها شده بود اما با پیگیری رئیس فدراسیون (غلامرضا شعبانی بهار)، موافقت وزیر و با همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تکمیل آن در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: خوابگاه داخل سایت تیروکمان است. زمین تمرین هم در همان محدوده قرار دارد. با این شرایط و با توجه به اینکه غذا هم در همان محل سایت توزیع و قابل سرو است، افتتاح خوابگاه می تواند کمک بزرگی برای آغاز اردوها باشد البته با رعایت پروتکل های بهداشتی.

نجاری تصریح کرد: در هر صورت فعلا که شرایط برای اردو وجود ندارد، کمانداران زیر نظر سرمربی تیم ملی تمرینات شخصی خود را دنبال می کنند. یک گروه هم در واتس‌اپ تشکیل شده و هر یک از کمانداران هر شب گزارش تمرین روزانه خود را آنجا ارائه می کنند. از طریق همین گروه برنامه های تمرینی جدید هم در اختیارشان گذاشته می شود.

مدیر تیم های ملی تیروکمان همچنین در مورد وضعیت تمرینی زهرا  نعمتی گفت: با هماهنگی کمیته ملی پارالمپیک زهرا نعمتی هم به صورت انفرادی تمرین می کند. قرار بود وی از ابتدای تیرماه در کیش مستقر شود اما به خاطر اعلام وضعیت قرمز در این جزیره، در تهران ماندگار شد.

بیشتر بخوانید:
رقابت ایران با تایلند و کویت برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا
تعطیلی کرونایی و آینده‌ای مبهم برای کشتی/ چاره‌ای جز صبر نیست 

تگ ها


تیر و کمان امید نجاری ویروس کرونا زهرا نعمتی منهای فوتبال