۳۲ مسافر قطر ۲۰۲۲ از کدام قاره‌ها هستند؟

در فاصله حدوداً ۴۰۰ روز تا شروع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم‌های در تکاپو برای کسب سهمیه جام جهانی و حضور در این رقابت‌ها هستند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته تیم ملی فوتبال آلمان با پیروزی مقابل مقدونیه موفق شد به اولین تیمی قلمداد شود که پس از قطر میزبان، توانسته به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه پیدا کند؛ با صعود آلمانی‌ها، حالا تکلیف ۳۰ تیم ملی دیگر شرکت‌کننده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، هنوز نامعلوم است و رقابت‌های مقدماتی برای پرده‌برداری از چهره تیم‌های صعود کننده در حال برگزاری است.

قاره اروپا بیشترین سهمیه را در رقابت‌های جام جهانی قطر دارد و از قاره سبز، ۱۳ کشور می‌توانند به سهمیه حضور در قطر ۲۰۲۲ برسند، ۱۳ سهمیه‌ای که یکی از آن‌ها توسط تیم ملی آلمان رزرو شد و حالا در گروه‌های ده‌گانه تیم‌ها در تکاپو برای کسب ۱۲ سهمیه دیگر هستند.

در قاره آفریقا، تیم‌های ملی برای کسب ۵ سهمیه این قاره در جام جهانی تلاش هستند که نزدیک‌ترین تیم به کسب سهمیه، تیم ملی مصر با هدایت کارلوس کی‌روش است.

ملی‌پوشان فوتبال ایران در قاره آسیا، در چند قدمی کسب یکی از ۵ سهمیه احتمالی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ در قاره آسیا هستند؛ قطر به عنوان میزبان رقابت‌ها یک سهمیه را به خود اختصاص داده و دو تیم برتر دو گروه در مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا، مستقیماً به جام جهانی می‌روند و تیم‌های سوم باید در مصاف پلی‌آف به رقابت با یکدیگر بپردازند و سپس برنده این مصاف با نماینده اقیانوسیه رقابت کند تا تکلیف سهمیه پنجم این‌چنین روشن شود.

آمریکای جنوبی و شمالی هم هر کدام به ترتیب ۴ و ۳ سهمیه رسمی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دارند؛ سهمیه دیگر براساس رقابت پلی‌آف اختصاص پیدا خواهد کرد تا مجموعاً قاره آمریکا ۸ سهمیه در جام جهانی پیش‌روی داشته باشد؛ برزیل و آمریکا نزدیک‌ترین تیم‌ها به کسب سهمیه جام جهانی در قاره آمریکا به شمار می‌آیند.

باید دید در نهایت کدامیک از تیم‌های ملی موفق خواهند شد تا بلیط قطر ۲۰۲۲ را برای خود رزرو کنند و در مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی حضور یابند؛ همان‌طور که گفته شد حضور تیم ملی قطر و تیم ملی آلمان در این رقابت‌ها قطعی شده و حالا ۳۰ سهمیه دیگر باقیمانده که در ۴۰۰ روز باقیمانده تا شروع رقابت‌های جام جهانی، چهره تیم‌های صعودکننده نیز مشخص می‌شود.

تگ ها


جام جهانی 2022 قطر فوتبال جهان فوتبال