مساله این است؛ «پنالتی» یا «پنارتی»؟

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت به جرات می توان گفت که اولین گام های آموزش یک موضوع ، مطالعه تاریخ و اصطلاحات آن است ......

   به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت به جرات می توان گفت که اولین گام های آموزش یک موضوع ، مطالعه تاریخ و اصطلاحات آن است. اتفاقی که لااقل در فوتبال ایران انگار به کل نادیده گرفته شده است. یکی از بزرگ ترین اشتباهات مصطلح در فوتبال ایران مربوط به خطای پنالتی است که بسیاری از مطرح ترین چهره های فوتبالی ما به آن می گویند «پنارتی»!

واقعا چقدر می توان به علم و تخصص کارشناس داوری یا یک سرمربی و یا مدیرعامل اعتماد کرد وقتی ساده ترین اصطلاحات حرفه اش را نمی تواند درست ادا کند. حتی شنیده شده که برخی «پنارت» هم می گویند. نکته جالب این جا است که اهالی فوتبال ما بخش مهمی از وقت خودشان را صرف مطالعه رسانه های مختلف و اخبار می کنند اما جالب تر این است که در طول بیش از پنجاه سال که از عمر روزنامه نگاری تخصصی ورزشی می گذرد، هنوز هم خیلی ها به پنالتی می گویند «پنارتی».

در برنامه نود شب گذشته کارشناس داوری که سابقه قضاوت در فینال جام جهانی را دارد و یکی از مفاخر فوتبال ایران به حساب می آید، بارها درباره خطای درون محوطه جریمه گفت: «پنارتی» بوده یا نبوده است! البته همانطور که گفته شد این فقط مختص کارشناس داوری این هفته برنامه نود نیست؛ می توان لیستی از چهره های سرشناس و مطرح فوتبال ایران آماده کرد که همگی خطای درون محوطه جریمه برایشان «پنارت» است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال