مستند فیلمساز گیلانی عنوان بهترین مستند جشنواره کنیا را کسب کرد

رشت- مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» به کارگردانی «الله‌کرم رضائی‌زاده» فیلمساز گیلانی موفق به کسب جایزه بهترین مستند بلند سومین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی کنیا شد....

به گزارش خبرنگار مهر، فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» به کارگردانی «الله‌کرم رضائی‌زاده» فیلمساز گیلانی در نخستین حضور خود در جشنواره‌های بین المللی موفق به کسب جایزه بهترین مستند بلند سومین جشنواره بین المللی فیلم‌های ورزشی کنیا شد و دیپلم افتخار این بخش را به خود اختصاص دهد.

سومین دوره جشنواره فیلم‌های ورزشی کنیا که از مهمترین جشنواره‌های ورزشی دنیاست از ۸ تا ۱۰ آبان‌ماه ۹۹ در شهر نایروبی برگزار شد که دو فیلم از ایران در بخش مسابقه این جشنواره حضور داشتند.

فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» به مدت زمان ۷۵ دقیقه روایت دلبستگی، عشق و علاقه خاص مردمان شهر بندرانزلی از هر قشر و سنی به تیم فوتبال ریشه‌دار ملوان است. ضمن آنکه به تاریخچه پرافتخار این تیم در تاریخ فوتبال ایران اشاره شده است.

تولید این فیلم مستند ۵ سال زمان برده و پیش از این در بخش مسابقه مستند جشنواره فیلم فجر و جشنواره‌های بین‌المللی سینمای مستند ایران (سینما حقیقت)، شهر، وارش، فیلم‌های ورزشی ایران و… حضور داشته است.

تگ ها


سینمای مستند جشنواره فیلم‌های ورزشی استان گیلان