مسیر جوکوویچ تا طلای المپیک مشخص شد

نوواک جوکویچ شماره یک تنیس دنیا نماینده صربستان در تنیس المپیک ۲۰۲۰ است....

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های تنیس المپیک از روز شنبه شروع خواهد شد و در حالی که رافا نادال و راجر فدرر دو اسطوره تنیس دنیا در این رقابت ها غایب هستند، نوواک جوکوویچ و اندی ماری شانس های نخست محسوب می شوند.

جوکوویچ که اخیرا توانست فاتح جام ویمبلدون نخستین گرنداسلم فصل شود، کارش را در دور اول تنیس المپیک برابر هوگو دلین بولیویایی شروع خواهد کرد و در دور بعد احتمالا به مصاف لورنزو موزتی خواهد رفت. موزتی ایتالیایی اخیرا در رولندگاروس جوکوویچ را شدیدا به زحمت انداخته بود.

جوکوویچ در صورت پیروزی بر موزتی، در یک چهارم نهایی به مصاف اندرو روبلف می رود و پیش بینی می شود در نیمه نهایی به الکساندر زورِف برخورد کند.

جوکوویچ این روزها روی دور پیروزی قرار دارد و در چهارمین حضورش در المپیک به دنبال اولین طلای خود است.

او در المپیک پکن مدال برنز را کسب کرد. در المپیک ۲۰۱۲ عنوان چهارم را با شکست از دل پوترو به دست آورد و در المپیک ریو همان دور نخست حذف شد.


 

اندی ماری بریتانیایی برنده دو طلای المپیک ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ نیز به عنوان جدی ترین رقیب جوکویچ، کار خود را در سمت دیگر جدول و برابر حریفی کانادایی به نام فلیکس اوگر آلیاسیمه، شماره ۱۵ دنیا شروع خواهد کرد.

ماری سال ۲۰۱۲ راجر فدرر را در فینال برد و در سال ۲۰۱۶ نیز دل پوترو را مغلوب کرد و به طلا رسید. 

تا به امروز تنها اشتفی گراف تنیسور زن مشهور آلمانی است که سال ۱۹۸۸ توانست هم برنده طلای المپیک شود و هم قهرمان تمام گرنداسلم های فصل. 

تگ ها


اندی ماری نواک جوکوویچ تنیس المپیک ۲۰۲۰ توکیو