مسیر هموار استقلال خطری برای پرسپولیس /پدیده تنها دردسر آبی‌ها

برنامه پنج بازی باقیمانده استقلال نشان می دهد که تیم شفر بازی های خیلی سختی در پیش ندارند....

برنامه پنج بازی باقیمانده استقلال نشان می دهد که تیم شفر بازی های خیلی سختی در پیش ندارند.

به گزارش مدال، استقلال با عبوراز سپاهان آن هم در اصفهان در جدول از تیم قلعه نوعی سبقت گرفتند و شانس خود را برای قهرمانی زنده نگه داشتند و حالا جز پدیده حریفی که مدعی و بالای جدول باشد را در پیش رو ندارد و از جمع تیم های در خطر سقوط هم شاید زمانی با استقلال خوزستان بازی کنند که این تیم شانسی برای ماندن نداشته باشد.

بازی های باقیمانده استقلال را مرورمی کنیم؛ 
ماشین سازی نه در خطر سقوط است و نه مدعی سهمیه.انگیزه آنها به نوعی  کمک به تیم فوتبال و به نوعی مالک باشگاه  یعنی تراکتور است.
 استقلال خوزستان اگر در دو هفته آتی 6 امتیاز نگیرد سه هفته دیگر سقوطش تقریبا  حتمی شده و بطور کلی و در حالت نرمال  توان نبرد با تیم شفر را ندارد. 

صنعت نفت هم تا زمان بازی با استقلال احتمالا اندک خطر سقوط را مرتفع کرده و دغدغه سقوط ندارد و سپیدرود باید دید در هفته آخر نیاز به امتیاز برای ماندن دارد یا خیر هر چند که اگر آبی ها در هفته آخر لیگ  شانس قهرمانی داشته باشند برای بردن سرخ های رشت آزادی را پر می کنند.

می ماند پدیده که می توان گفت یحیی در سه فصل گذشته استقلال را دو بار در حذفی اوت کرده و با بردهای متوالی در لیگ از قهرمانی انداخته و تنها حریف سخت و قوی و با انگیزه استقلال محسوب می شود که نمی خواهد شگفتی سازی اش بدون کسب سهمیه آسیا همراه باشد و این یعنی که پرسپولیس اگر سایپا را نبرد و اختلاف امتیاز خود با استقلال را به هفت امتیاز نرساند از آنجا که با سپاهان و تراکتور بازی دارد کارش برای قهرمانی سخت خواهد شد و آنوقت باید آبی ها را رقیب اصلی پرسپولیس در مسیر قهرمانی دانست. 

بطور کلی تیم شفر که بعد از باخت دربی و تن دادن به تساوی مقابل سایپا پنج امتیاز مهم را از دست داد با توجه به بازی های پیش رو و از آنجا که در پنج بازی باقیمانده به مصاف  حریفان آسان تری می رود برای گرفتن سهمیه آسیا شانس بسیار بالایی دارد و چه بسا که با تعلل سرخ ها مقابل تیم دایی به یک رقیب خطرناک  برای  سرخ ها تبدیل شود. 

استقلال حتی در صورت برتری پرسپولیس مقابل سایپا هم می تواند امیدوار باشد چرا که سپاهان و تراکتور در جدال با پرسپولیس با انگیزه بردن بازی  می کنند بویژه اینکه تراکتور در خانه میزبان پرسپولیس است و می خواهد با برد در این بازی شش امتیازی شانس خود را برای قهرمانی مضاعف کند