مسی: اسپانیا مدعی است و زمان بازنشستگی‌ام را نمی‌دانم

لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا ابراز امیدواری کرد تیم کشورش در جام جهانی روسیه هم به فینال برسد ......

لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا ابراز امیدواری کرد تیم کشورش در جام جهانی روسیه هم به فینال برسد.

با باخت تحقیرآمیزی که آلبی سلسته مقابل اسپانیا متحمل شد، حالا بسیاری از فوتبال دوستان معتقدند مسی و تیمش شانس چندانی برای قهرمانی در روسیه 2018 نخواهند داشت. گرچه مسی در بازی با اسپانیا حاضر نبود اما واقعیت این است که آرژانتین به لحاظ تعداد بازیکن باکیفیت به خصوص در فاز تدافعی، نسبت به دیگر مدعیان جام، در مضیقه است.

به گزارش mundodeportivo، مسی در مصاحبه با مجله RFEF درباره جام جهانی پیش رو می‌گوید:

آرژانتین به عنوان تیمی راهی روسیه می‌شود که در سه تورنمنت قبلی‌اش به فینال رسیده است. فینال جام جهانی برزیل و دو فینال کوپا آمریکا. توقعات از ما بسیار بالاست. البته که می‌خواهیم برای قهرمانی بجنگیم اما تنها راه ادامه دادن تا فینال این است که در خلال تورنمنت، رفته رفته پیشرفت کنیم. امیدوارم مثل برزیل 2014، در روسیه هم لحظات زیبایی را تجربه کنیم اما این بار پایان خوشی داشته باشیم.

اسپانیا؟ خب آنها در مرحله مقدماتی عملکرد بسیار خوبی داشتند. اسپانیا به وضوح یکی از مدعیان جام است. سطح بازیکنان این تیم به شدت بالاست و اسپانیا همیشه تیمی است که شکست دادنش برای دیگر تیم‌ها دشوار بوده. در برزیل 2014 آنها زودتر از پیش بینی‌ها از جام کنار رفتند اما مطمئنا در روسیه تا انتها برای قهرمانی مبارزه خواهند کرد.

فینال آرژانتین-اسپانیا؟ این یعنی ما در فینال خواهیم بود و قطعا اگر تصمیم با من بود، آن را امضا می‌کردم! بازی خاصی خواهد بود. مدت‌هاست در این کشور زندگی می‌کنم و شناخت خوبی از بازیکنان این تیم دارم. دوستان زیادی در تیم ملی اسپانیا دارم. باید ببینیم چه می‌شود. امیدوارم چنین اتفاقی بیفتد. مادامی که پیروز آن، آرژانتین باشد!

چند سال دیگر از فوتبالم باقی مانده؟ خب این، پیچیده ترین سوال ممکن است! خودم هم نمی‌دانم! امیدوارم چند سال دیگر هم بازی کنم. اما انگیزه و رویاپردازی‌های من همچنان به قوتش باقی است و هر روز به دنبال پیشرفت هستم. هنوز چالش‌هایی دارم و می خواهم دستاوردهای تیمی بیشتری به دست بیاورم. جام‌های بیشتر، گل‌های بیشتر و ... در حال حاضر احساس بسیار خوبی دارم اما نمی‌دانم چه زمانی فوتبال را کنار خواهم گذاشت. شاید اینکه از حالا به خداحافظی فکر کنم، کمی شتابزدگی باشد اما این را هم می‌دانم که آن روز هم فرا می‌رسد.

لالیگا: فشار و سطح بازی‌ها همواره در حال افزایش است. قبول ندارم که لالیگا در سیطره تنها دو تیم است. البته این واضح است که ما و رئال مادرید تقریبا هر فصل برای قهرمانی لالیگا رقابت می‌کنیم اما چند فصل پیش هم دیدیم که اتلتیکو مادرید توانست قهرمان شود. به غیر از اتلتی، هر ساله تیم‌هایی هستند که خیلی خوب رقابت می‌کنند و هدف شان رسیدن به سهمیه لیگ‌های اروپایی است. 

خودم را یکی دیگر از بازیکنان تیم می‌بینم. نه چیز بیشتری. هر بازیکنی خصوصیات مختص به خودش را دارد و شخصا از رویارویی با بازیکنان بزرگ، انگیزه می‌گیرم. فوتبال یعنی رقابت در مسیر درست و جوانمردانه و یاد گرفتن از هر بازی و بازیکن.

تگ ها


جام جهانی 2018 لیونل مسی بارسلونا لالیگا فوتبال