مسی به دنبال برابری با رکورد عجیب و غریب ۲۰۱۷

لیونل مسی دوشنبه شب برابر وایادولید و پس از دو بازی متوالی دبل در نوکمپ، به دنبال هت تریک در دبل کردن خواهد بود. او ۴ سال پیش در ۷ بازی متوالی در نوکمپ دبل کرده بود!...

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا پس از سه هفته بار دیگر به نوکمپ باز می گردد و این بار حریف وایادولید خواهد بود. دوشنبه شب بارسا که از نتیجه دو رقیب اصلی خود برای قهرمانی یعنی رئال و اتلتیکو آگاه شده، محکوم به پیروزی بر وایادولید است و به نظر نباید کار دشواری برای این مهم داشته باشد.

آخرین بازی بارسا پیش از وقفه بازی های ملی برابر سوسیداد بود و موفق شد ۱-۶ پیروز شود. بارسا در دو بازی متوالی قبلی خود در نوکمپ نیز توانسته بود بر الچه و اوئسکا ۳-۰ و ۴-۱ پیروز شود. وجه مشترک این دو بازی، دبل کردن لیونل مسی بود.

فوق ستاره آرژانتینی که در ۱۰ بازی اخیر بارسا توانسته ۱۲ گل بزند و با ۲۳ گل در صدر جدول گلزنان نیز قرار دارد، رکورد هفت بازی متوالی دبل در نوکمپ را در اختیار دارد(فصل ۱۷-۲۰۱۶) و قصد دارد با این رکورد برابری کند. 

مسی در ۱۰ بازی اخیر بارسا تنها برابر اوساسونا بود که موفق به گلزنی نشد و این جوردی آلبا و ایلایکس موریبا بودند که توانستند دو گل آبی اناری ها را به ثمر برسانند.

مسی اگر دوشنبه شب دبل کند، تعداد گل هایش در بازی های لالیگایی نوکمپ را به ۲۷۵ خواهد رساند. او در تمام رقابت ها در نوکمپ توانسته ۳۹۰ گل بزند و ۱۰ گل با رکورد ۴۰۰ بار گلزنی در ورزشگاه اختصاصی بارسا فاصله دارد.

مسی همچنین پیش از این توانسته هفت بار آقای گل لالیگا شود و در مسیر هشتمین ال پیچیچی قرار دارد که در نوع خود یک رکورد است.

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال