مسی به دنبال رونالدو

مسی و رونالدو مهاجم با ......

مسی و رونالدو

مهاجم بارسلونا فرصت دارد تعداد عناوین خود را در کفش طلا را به مهاجم رئال مادرید برساند.

به گزارش  مدال به نقل ازایسنا و به نقل از اسپورت کاتالونیا، رقابت بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در این فصل نیز همچون گذشته برای کسب جایزه بهترین گلزن لالیگا وجود دارد اما مهاجم بارسلونا در شرایط بهتری قرار دارد. در حالی که چهار هفته به پایان لالیگا باقی مانده است (پنج بازی برابر رونالدو) اختلاف گل های این دو بازیکن

است.

مسی با ۳۳ گل در صدر برترین گلزنان قرار دارد و ۱۰ گل بیشتر از لوییس سوارس که در رتبه دوم جای دارد، به ثمر رسانده است. در این شرایط به نظر می رسد جایزه پیچیچی به ستاره آرژانتینی برسد و اگر این اتفاق رخ بدهد، برای چهارمین بار به این عنوان دست پیدا خواهد کرد. او در فصل ۱۳ – ۲۰۱۲ نیز ۴۵ گل به ثمر رسانده بود. در فصل ۱۲ – ۲۰۱۱ تعداد گل هایش به ۵۰ رسید که یک رکورد محسوب می شد. او در فصل ۱۰ – ۲۰۰۹ نیز ۳۴ بار گلزنی کرد.

اگر مسی چهارمین جایزه پیچیچی را دریافت کند، با فرانس پوشکاش در این آمار برابر خواهد شد و پایین تر از اوگو سانچس، کلینی، دی استفانو و تلمو سارا قرار خواهد گرفت. مسی همچنین می تواند از رونالدو با سه جایزه پیچیچی پیشی بگیرد. از طرفی رونالدو در حال به ثبت رساندن بدترین آمار خود از زمان حضورش در لالیگاست. او تاکنون در ۲۵ بازی ۱۹ گل به ثمر رسانده است و بدترین آمارش به ۲۶ گل در ۲۹ بازی می رسد.

بازیکن مادرید اکنون چهار کارته شده و ممکن است با دریافت یک کارت زرد دیگر، یکی از پنج بازی خود را نیز از دست بدهد. در این صورت احتمال دارد بدترین رکوردش را به ثبت برساند. مهاجم پرتغالی فاصله زیادی با آمار گلزنی اش در فصل های گذشته دارد. او ۴۸ گل (۱۵ – ۲۰۱۴)، ۴۶ گل (۲۰۱۲ – ۲۰۱۱ ) ، ۴۱ گل (۱۱ – ۲۰۱۰) ، ۳۱ گل (۱۳ – ۲۰۱۲) به ثمر رسانده بود.

مسی می تواند کفش طلا را نیز کسب کند. او تلاش می کند به چهار عنوان رونالدو در این زمینه برسد. مهاجم پرتغالی تنها بازیکنی است که چهار بار این جایزه را کسب کرده است. او توانست سه بار پیچیچی را به دست آورد و در فصل ۰۸ – ۲۰۰۷ با ۳۱ گل برترین گلزن لیگ برتر شود. مهاجم بارسلونا اکنون با ۳۳ گل در صدر جدول برترین گلزنان اروپاست. پس از او باس داست با ۲۸ گل و پیر امریک اوبامیانگ با ۲۷ گل قرار دارد.

در لیگ قهرمانان اروپا مهاجم آرژانتینی دیگر نمی تواند پس از حذف برابر یوونتوس به آمار گلزنی اش بیفزاید. او توانست تا مرحله یک چهارم نهایی یازده گل به ثمر برساند و در آخرین بازی اش برابر تیم ایتالیایی در گلزنی ناکام بود. از طرفی رونالدو تاکنون هفت بار در این رقابت ها گلزنی کرده است که پنج گل را برابر بایرن مونیخ به ثمر رساند. در میان برترین گلزنان تنها مهاجم مادرید می تواند به آمارش بیفزاید. ادینسون کاوانی و روبرت لواندوفسکی با هشت گل زده از این رقابت ها حذف شدند.

اکنون رونالدو دو دیدار مقابل اتلتیکو پیش رو دارد و شاید سه بازی در صورت صعود به فینال. او فرصت دارد برای پنجمین فصل پیاپی برترین گلزن این رقابت ها شود و به مسی در این زمینه برسد. این موضوع برای بازیکن مادرید اهمیت زیادی دارد چون نمی خواهد مسی هم برترین گلزن لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا شود و جایزه کفش طلا را کسب کند. همچنین رونالدو می خواهد برای ششمین بار، برترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا شود. او پیش از این با پیراهن یونایتد به این عنوان رسیده بود.

تگ ها


اخبار روز فوتبال