مسی، رونالدو یا فان دایک؛ پادشاه سال 2019 کیست؟

همه چیز درباره مراسم «بهترین‌های سال 2019» فیفا که امشب در شهر میلان ایتالیا برگزار می‌شود....

همه چیز درباره مراسم «بهترین‌های سال 2019» فیفا که امشب در شهر میلان ایتالیا برگزار می‌شود.

مراسم «the best» یا بهترین‌های فیفا امشب در سالن اوپرای لااسکالای شهر میلان برگزار می‌شود. ساختمانی که 250سال از عمرش می‌گذرد و معروفترین تالار اوپرای دنیاست. هرچند 2030نفری که امشب صندلی‌های لااسکالا را پر می‌کنند، نه برای نشیدن قطعات اوپرا، بلکه برای تماشای بزرگ‌ترین ستاره‌های دنیا پا به این سالن می‌گذارند. مراسمی که مجری آن، ایلاریو دامیکو، مجری مشهور شبکه‌های ورزشی ایتالیا و البته همسر جیان لوئیجی بوفون است.

مدیران فیفا تا دوسال پیش به طور مشترک با فرانس فوتبال اقدام به برگزاری مراسم انتخاب بهترین بازیکن سال می‌کردند و توپ طلای فرانسوی‌ها طبق قراردادی مشترک از طرف مجله فرانس فوتبال و فیفا به بازیکن سال می‌رسید. اما از دوسال پیش فیفا راهش را از فرانس فوتبال جدا کرد و با راه‌اندازی مراسمی به نام the best مراسم خودش را برگزار می‌کند. امسال هم مثل همیشه سرمربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی و روزنامه‌نگاران سراسر جهان سه کاندیدای نهایی را انتخاب کردند؛ ویرجیل فان دایک، لیونل مسی و کریس رونالدو. این سه بازیکن توانستند نام‌هایی همچون ادن هازارد، هری کین، ام باپه، محمد صلاح و ماتیاس دلیخت را کنار بگذارند و در ردیف اول سالن لااسکالا صندلی‌هایشان را رزرو کنند.

کریس رونالدو

کریس رونالدو فصل خوبی را پشت سر گذاشت؛ قهرمانی در لیگ ایتالیا و سوپرکاپ و قهرمانی در لیگ ملتها همراه پرتغال. او آقای گل مرحله نهایی این تورنمنت شد و بازیکن سال سری آ هم لقب گرفت تا کماکان شانس تبدیل شدن به پادشاه سال 2019 را در مراسم امشب داشته باشد.

لیونل مسی

قهرمانی در لالیگا تنها دستاورد مسی در فصل پیش بود. اما جوایز انفرادی او مثل همیشه شلوغ بود؛ صاحب کفش طلای اروپا، بهترین پاسور لالیگا و البته یک برنز همراه آرژانتین که کمکی به بهترین بازیکن سال 2019 شدن او نخواهد کرد. هرچند فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر نگذاشت، ام او لیونل مسی است و شاید رای دهندگان او را به رونالدو و مدافع هلندی ترجیح بدهند.

ویرجیل فان دایک

کارشناسان می‌گویند او پادشاه این فصل فوتبال جهان است و جایزه بازیکن سال را خواهد گرفت. حتی یوسین بولت هم که رفاقتش با رونالدو علنی است، فان دایک را شانس اول می‌داند. قهرمانی با لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا، رسیدن با هلند به فینال لیگ ملتهای دنیا و البته انتخاب شدن به عنوان بازیکن سال لیگ جزیره، نشان می‌دهد که مدافع هلندی چه شانس بالایی برای انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن سال دارد. هرچند آخرین باری که یک بازیکن هلندی در جمع کاندیداهای نهایی قرار گرفت، پایانی خوشی نداشت و وسلی اشنایدر با وجود قهرمانی هرماه اینترمیلان در اروپا و رسیدن به فینال جام‌جهانی، نتوانست توپ طلا را بگیرد.

 

 

 

تگ ها


توپ طلا مسی رونالدو فان‌دایک لیورپول فوتبال