مسی و رونالدو بازیگران اصلی یک فیلم مستند تلخ!

با وجود آمار فوق العاده لیونل مسی و کریستیانو رونالدو باید قبول کرد که این دو فوق ستاره به سال‌های پایانی فوتبال خود نزدیک شده اند....

به گزارش "ورزش سه"، دو غول دنیای فوتبال یعنی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو طی سال‌های اخیر اکثریت جوایز فردی و تیمی را به خود اختصاص داده‌اند. این زوج رقیب دنیای فوتبال مجموعاً ۱۱ توپ طلا، ۱۰ لیگ قهرمانان اروپا و ۱۲ قهرمانی لالیگا به دست آورده‌اند.

با وجود بالا رفتن سن این دو فوق ستاره اما هیچ گونه افتی در آمار آن ها مشاهده نمی شود. مسی در ۴۴ بازی فصل ۲۰۱۹/۲۰، ۳۱ گل به ثمر رساند، در حالی که رونالدو فرم گلزنی باورنکردنی خود را برای یوونتوس با ۳۷ گل در همه رقابت ها ادامه داد.

اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه کنیم باید قبول کرد که این دو ابر ستاره دنیای فوتبال سال های پایانی بازی خود را سپری می کنند و دیر یا زود کفش های خود را آویزان خواهند کرد.

برای کسانی که از ابتدا رقابت فوق‌العاده بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو را دنبال کرده‌اند، خداحافظی آنها برای شان یک حقیقت تلخ محسوب می شود. با این حال رونالدو و مسی طی این سال ها به خوبی مهر اعتبار خود را روی ورزش فوتبال قرار دادند.

حالا و در همین رابطه به احترام چندین سال درخشش فوق العاده مسی و رونالدو از فیلم مستند ۲۶ دقیقه ای با نام " پایان نزدیک است" رونمایی شده است؛ مستندی که قطعا مانند نامش بسیار تلخ است.

در واقع باید بابت این شانس که در دوره ای زندگی می کنیم که مسی و رونالدو با هم رقابت می کنند، خوشحال باشیم اما در عین حال این موضوع را هم باید قبول کرد که برخی نشانه ها حاکی از آن است که این دو نفر به پایان نزدیک شده اند. به عنوان مثال مسی چند بازی ابتدایی بارسلونا در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لالیگا را به دلیل مصدومیت از دست داد و حتی خود او نیز اذعان کرده بود که دیگر توانایی جسمانی قبل را ندارد.


از طرف دیگر کریستیانو رونالدو چند بازی یوونتوس را به دلیل مصدومیت از دست داد تا با وجود قابلیت بدنی فوق العاده اش، مشخص شود که او هم شاید نسبت به قبل به روزهای پایانی فوتبال خود نزدیک شده است.

تگ ها


کریستیانو رونالدو لیونل مسی یوونتوس بارسلونا