مسی و کریس در حد رونالدوی برزیلی نیستند

روبرتو کارلوس، اسطوره فوتبال برزیل، معتقد است که هیچ یک از ستاره های کنونی دنیای فوتبال از جمله لیونل مسی، کریس رونالدو و نیمار، در سطح رونالدوی برزیلی نیستند....

به گزارش "ورزش سه"، رونالدوی برزیلی که در آیندهوون نامی برای خود دست و پا کرد، بعد از فصل درخشان ۹۷-۱۹۹۶ در بارسلونا، راهی اینتر شد اما دوران حضورش در این باشگاه با مصدومیت های پیاپی همراه بود. اما در سال ۲۰۰۲ با برزیل قهرمان جهان شد و پس از آن به رئال مادرید رفت و یکی از ستاره های تیم کهکشانی این باشگاه بود؛ تیمی که روبرتو کارلوس هم در آن بازی می کرد.

او که با رونالدو در تیم ملی برزیل هم هم‌تیمی بود، به سایت گل گفت:" رونالدو در تمرینات فوق العاده بود. او بهترین بود. دیگر هرگز رونالدوی دیگری مانند او وجود نخواهد داشت. نه نیمار، کریستیانو یا مسی. رونالدو بی‌نظیر است.

من فکر می کنم در نسل ما، گل زدن سخت تر بود. بازی ها آن زمان فیزیکی تر بود و از مهاجمان کمتر مراقبت می شد. اما رونالدو هر کاری می توانست انجام بدهد.

وقتی او به رئال آمد، من می دانستم که او چقدر شگفت انگیز است اما خیلی ها نمی دانستند. او خیلی ها را شگفت زده کرد. به یاد دارم که ۸۰ هزار نفر خیلی شاد و راضی بودند و او، آنها را غافلگیر کرده بود."

کارلوس همچنین در مورد زین الدین زیدان که یک سال قبل از رونالدو به رئال رفته بود، گفت:" زیزو به عنوان شماره یک دنیا به رئال آمد. او آدمی نیست که زیاد صحبت کند؛ بلکه اجازه می داد فوتبالش در زمین حرف بزند. او مانند یک هنرمند یا رقصنده باله بود. او بی تردید یکی از بهترین های تاریخ است. و همچنین یکی از بهترین مربیان حال حاضر دنیا.

او آدم فوق العاده ای هم هست. او رابطه خوبی با بازیکنان ایجاد می کند و ذهنیت حاکم بر رئال را می ماند. او کار را برای بازیکنان راحت کرده است و می داند که آنها چطور فکر می کنند. آنها از زیدان خیلی راضی اند چون توانستند سه بار پیاپی قهرمان چمپیونزلیگ شوند. همین خیلی چیزها در مورد او می گوید."

تگ ها


روبرتو کارلوس رونالدو زیدان کریستیانو رونالدو لیونل مسی آنژی یوونتوس برزیل رئال مادرید بارسلونا