مسی، پیکه و بوسکتس در یک قدمی رکورد تاریخی

۳ ستاره بارسلونا می توانند امشب با یک رکورد تاریخی اسپانیا برابری کنند....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از موندودپورتیوو، بارسلونا امشب در ورزشگاه لا کارتوخا شهر سویل و در فینال کوپا دل ری به مصاف بیلبائو خواهد رفت. این بازی می تواند برای سه بازیکن بارسلونا تاریخی و به یادماندنی شود.

لیونل مسی، سرخیو بوسکتس و جرارد پیکه پیش از این شش بار توانسته اند قهرمانی کوپا دل ری را تجربه کنند و اگر امشب بتوانند برای بار هفتم به این موفقیت برسند، با رکورد تاریخی آگوستین پیرو گاینسا اسطوره باشگاه بیلبائو برابری کنند. او در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی ۷ بار با بیلبائو قهرمانی کوپا دی ری را تجربه کرده بود.

مسی، بوسکتس و پیکه نخستین بار سال ۲۰۰۹ بود که قهرمان کوپا دی ری شدند. حریف بازی نهایی بیلبائو بود که بارسا توانست ۴-۱ پیروز شود. سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ نیز بارسا توانست با شکست بیلبائو قهرمان شود. ۲۰۱۶ با برتری بر سویا، ۲۰۱۷ با برتری بر آلاوس و ۲۰۱۸ نیز با برتری سویا بارسا جام قهرمانی را بالای سر برد.

این سه بازیکن همچنین سه بار با بارسا در فینال شکست را تجربه کرده اند؛ سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ برابر رئال و ۲۰۱۹ برابر والنسیا.

بارسا ۴۱ بار به فینال رسیده و ۳۰ بار قهرمان شده است. مسی، پیکه و بوسکتس در دهمین فینال خود با رکورد گاینسا برابری می کنند؟

تگ ها


جرارد پیکه اتلتیک بیلبائو لیونل مسی سرخیو بوسکتس فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال