مسی چگونهمیلیاردر شد؟ از فوتبال تا هتل‌های لوکس

لیونل مسی بعد از کریستیانو رونالدو دومین فوتبالیستی شد که موفق شده به درآمد یک میلیارد دلاری از فوتبال برسد. اما مسی چگونه میلیاردر شد؟...

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی ابرستاره آرژانتینی، برنده شش توپ طلا و به عقیده بسیاری از فوتبالدوستان بزرگترین فوتبالیست تاریخ است. با اینحال او در رقابت با بزرگترین رقیبش کریستیانو رونالدو از یک نظر عقب‌تر بود: کسب درآمد از فوتبال. رونالدو پیش از مسی توانسته بود از نظر درآمد کسب شده به مرز یک میلیارد دلار برسد.

رونمایی ابرستاره آرژانتینی از برند پوشاک به نام مسی

اما حالا بر اساس اعلام نشریه فوربس جمع کل درآمدهای مسی از فوتبال هم به یک میلیارد دلار رسیده و او حالا دومین فوتبالیستی است که توانسته به این رقم دست پیدا کند. اما مسی چگونه توانسته چنین درآمدی بدست آورده و میلیاردر بشود؟

مسی دوران درخشان فوتبالی خود را از سال ۲۰۰۴ با باشگاه بارسلونا آغاز کرد. چیزی نگذشت که مدیران باشگاه کاتالان دریافتند آرژانتینی جوانی که در اختیار دارند یک معجزه فوتبالی است و باید به هر قیمتی حفظ شود.

در سال ۲۰۰۷ زمانی که مسی تنها ۲۰ سال سن داشت الحاقیه‌ای بر قراردادش با بارسلونا امضا کرد که دستمزد او را در هر هفته به ۱۱۶هزار دلار افزایش داد. مسی در آن سن و سال کم یکی از گرانترین دستمزدهای بارسلونا را داشت.

مسی از آن زمان هر ساله درآمدی چند میلیون دلاری داشته و هر ساله در فهرست ده ورزشکار پولساز نشریه فوربس حضور داشته.

در سال ۲۰۱۵ دستمزد مسی به ۵۱.۸ میلیون دلار بالغ شد. اما رقم دستمزد او در پنج سال اخیر تقریباً دو برابر شده و دستمزد ثابت او در بارسلونا امسال به ۹۲ میلیون دلار بالغ می‌شود. این البته مجموع دستمزد او و جوایز و پاداش‌ها را شامل می‌شود. با توجه به افزایشی که قرار است در سال ۲۰۲۱ در دستمزد او بوجود بیاید فوربس می‌گوید مسی در این سال حدود ۱۲۶ میلیون دلار دستمزد می‌گیرد.

اما لیونل مسی علاوه بر دستمزدی که از بارسلونا می‌گیرد از قراردادهای تبلیغاتی هم درآمد قابل توجهی دارد و همین درآمدها به او کمک کرده تا مجموع درآمدهایش را به یک میلیارد دلار برساند.

بر اساس گزارش فوربس مسی در هر سال حدود ۳۴ میلیون دلار از قراردادهای تبلیغاتی درآمد دارد که یکی از مهمترین آنها قرارداد اسپانسری او با کمپانی لوازم ورزشی آدیداس است.

مسی در سال ۲۰۱۷ به آدیداس یک قرارداد مادام العمر امضا کرد که در ازای آن هر سال چیزی در حدود ۱۲ میلیون دلار دریافت می‌کند. مسی به غیر از آدیداس‌، شریک تبلیغاتی برندهای پپسی، هووای، مستر کارت و چند برند مشهور دیگر است.

مسی در هواپیمای شخصی لوکس او

اما درآمدهای مسی بخش دیگری را هم شامل می‌شود که اغلب نادیده گرفته می‌شود. این بخش اغلب نادیده گرفته شده فعالیت او در حوزه املاک است. مسی در یک شهر ساحلی در نزدیکی بارسلون مالک هتلی ۴ستاره است و از سال ۲۰۱۷ تا امروز نزدیک به ۳۳ میلیون یورو خرج این پروژه کرده.

هتل لوکس مسی با چشم انداز پانورامیک به دریا یکی از لوکس‌ترین هتل‌های ساحلی بارسلون به حساب می‌آید و اجاره یک اتاق برای یک شب در آن چیزی بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ دلار هزینه دارد. مسی از این گذشته در ایبیزا و مایورکا هم مالک چند هتل است.

تگ ها


لیونل مسی بارسلونا