مسی یا یک ایتالیایی برنده توپ طلا می شود

مدیر اجرایی سابق بایرن مونیخ شانسی برای روبرت لواندوفسکی در کسب توپ طلا قائل نیست....

به گزارش "ورزش سه"، کارل هاینس رومنیگه بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۷ برای تیم فوتبال اینتر بازی می‌کرد. او که از اسطوره های بایرن مونیخ است، اخیرا از سمت مدیر اجرایی این باشگاه کناره گیری کرد و فعلا به دور از فوتبال است.

رومینیگه در گفت‌وگو با روزنامه گاتزتا دلو اسپورت و درباره شانس قهرمانی اینتر در سری A ایتالیا گفت:« اینتر در دربی دلامادونینا می‌توانست به پیروزی برسد (دیداری که به تساوی۱-۱ رسید)، اما فصلی طولانی در پیش است. این جالب است که اینتر حتی پس از جدایی آنتونیو کونته هم عملکرد خوبی دارد.

سیمونه اینزاگی مربی خوبی است و خیلی زود متوجه این موضوع شدم. بایرن مونیخ در گذشته مقابل لاتزیوی تحت هدایت او بازی کرده بود و با وجود اینکه ما همیشه برنده تقابل با آنها بودیم، اما تأثیر اینزاگی روی این تیم را می‌دیدیم. حتی با وجود جدایی چند بازیکن مهم از اینتر در تابستان اخیر، آنها خریدهای هوشمندانه‌ای انجام دادند و مربی مناسبی را هم انتخاب کردند. برای باشگاه‌های شهر میلان مهم است که دوباره قهرمان شوند.»

مدیر اجرایی پیشین باشگاه بایرن مونیخ در مورد دیگر شانس های قهرمانی گفت:« ناپولی و میلان در صدر جدول در حال فاصله گرفتن با رقبای‌شان هستند، اما اینتر می‌تواند علیرغم فروش بازیکنان مهم خود از عنوان قهرمانی‌‌اش دفاع کند.»

اسطوره فوتبال آلمان و بایرن مونیخ در مورد رونالدو برنده پنج توپ طلا هم گفت:« یکبار از محل تمرین تیم فوتبال یوونتوس بازدید کردم و از دیدن عضلات رونالدو تحت‌تأثیر قرار گرفتم. او بدن یک بازیکن ۲۲ ساله را دارد. در آن جلسه تمرینی کریس در حال آماده کردن خود برای حرکات شادی گل بود و ما شروع به خندیدن کردیم. به او گفتم: داری چه کار می‌کنی؟ و او گفت وقتی گل بعدی را بزنم چطور شادی گل کنم.

شاید رونالدو عشق هواداران یا باشگاه یوونتوس را احساس نکرده باشد. آنها باید یک راه حل اقتصادی پیدا می‌کردند و شاید در نهایت هم یوونتوس و هم رونالدو خوشحال بودند که راه‌شان را از هم جدا کنند.»

رومنیگه در پایان درباره اینکه چه کسی امسال شایسته کسب توپ طلاست، گفت:« امیدوارم روبرت لواندوفسکی بتواند توپ طلا را از آن خود کند، اما متأسفانه او با لهستان شانسی برای کسب عناوین قهرمانی ندارد. لیونل مسی(با آرژانتین فاتح کوپا آمه‌ریکا شد) یا یک ایتالیایی (فاتح یورو ۲۰۲۰ شدند) هم می‌تواند برنده توپ طلا باشد.»

تگ ها


آث میلان لیونل مسی ناپولی کریستیانو رونالدو کارل‌هاینس رومینیگه بایرن مونیخ روبرت لواندوفسکی اینتر میلان پاری سن ژرمن منچستر یونایتد یوونتوس