مشکلات استقلال باید ریشه ای حل شود/نامجومطلق: هواداران نگران هستند

مجید نامجومطلق، پیشکسوت باشگاه استقلال گفت که چند بازیکن تیم فوتبال این باشگاه، دربی را برای اولین بار تجربه می‌کنند و برگزاری دربی پایتخت در هفته‌های بعدی برای آبی‌پوشان بهتر بود...

به گزارش مدال، مجید نامجومطلق  درباره شروع بد تیم فوتبال استقلال در فصل جدید لیگ برتر و کسب دو امتیاز از سه دیدار گذشته اظهار داشت: در اینکه هواداران استقلال از نحوه امتیازگیری و بازی‌های این تیم ناراضی هستند، شکی وجود ندارد و حالا آنها در آستانه دربی نگران هستند. با این حال معتقدم که مشکلات استقلال باید به صورت ریشه‌ای حل شود و یکی از مسائل مهم، انجام تغییرات زیاد در این تیم بوده است.

وی با بیان اینکه تغییرات زیاد بازیکنان و مربیان استقلال می‌تواند در نتیجه‌گیری تیم تأثیرگذار باشد، تصریح کرد: در نتایج ابتدای فصل که نتایج اهمیت زیادی دارند، این موضوع بیشتر به چشم می‌خورد. اینکه چرا استقلال هر سال تعداد زیادی از بازیکنان تأثیرگذارش را از دست می‌دهد، پرسشی است که باید مسئولان باشگاه به آن پاسخ بدهند. معمولاً تیمی که کمترین تغییرات را داشته باشد، می‌تواند به موفقیت برسد، اما در استقلال شاهد چنین چیزی نبودیم و این عیبی بزرگ است.

پیشکسوت باشگاه استقلال در واکنش به انتقادات مطرح شده از استراماچونی خاطرنشان کرد: ما یک مربی را از کشوری صاحب فوتبال به فوتبال ایران آورده‌ایم که هیچ شناختی از فوتبال ما نداشته است. یکی از دلایل موفقیت برانکو در پرسپولیس این بود که از فوتبال ایران شناخت داشت و البته پرسپولیس با کمترین تغییرات مواجه شد. وقتی استراماچونی را با این شرایط به ایران می‌آوریم، باید به این مربی زمان بدهیم. هواداران استقلال صبور نیستند، اما باید بدانند تیمی با این همه تغییر و جذب یک مربی که شناحتی از فوتبال ایران ندارد، نیاز به زمان دارد.

«وقتی مربی کنار خط آرامش نداشته باشد در تصمیم‌گیری هم دچار مشکل می‌شود.»، نامجومطلق ضمن بیان این جمله گفت: چیزی که در بازی‌های گذشته دیدیم، عصبانیت استراماچونی در کنار خط است. شاید این موضوع به خاطر برخی مشکلات کوچک در استقلال است که می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگ و تأثیرگذار باشد. حتی در هفته‌های گذشته هم خبرهایی درباره احتمال استعفای این مربی مطرح شد.

نامجومطلق در ادامه افزود: اگر یک مربی از کشوری صاحب سبک آورده‌ایم، باید بستر موفقیت را برای او فراهم کنیم و این خیلی مهم است که استراماچونی در آرامش کارش را انجام دهد. تعجب می‌کنم که استراماچونی همچنان حاضر به استفاده از دستیار ایرانی در کادر فنی خود نیست. بحث من در مورد مسائل فنی نیست. استراماچونی شناخت زیادی از فوتبال ایران ندارد و حداقل یک مربی ایرانی می‌تواند به سرمربی استقلال در مورد شناخت از فوتبال ایران کمک کند. جالب اینجاست که باشگاه هم خیلی راحت از کنار این موضوع می‌گذرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می‌تواند با این شرایط در دربی نتیجه بگیرد یا خیر، بیان کرد: استقلال پیش از دربی بازی‌های سختی نداشت و کسب دو امتیاز از سه بازی، در شأن این تیم نیست. تعدادی از بازیکنان استقلال برای اولین بار این بازی را تجربه خواهند کرد که این موضوع نگران‌کننده است و کاش دربی چند هفته دیرتر برگزار می‌شد. با این حال امیدوارم دربی یک پله جهش برای استقلال باشد.

نامجومطلق با بیان اینکه نباید با سه بازی درخصوص کادر فنی استقلال قضاوت کرد، گفت: استراماچونی نیاز به زمان دارد تا تفکراتش را در تیم جا بیندازد. البته اجرای خواسته‌های سرمربی توسط بازیکنان هم مسئله بسیار مهمی است. ما باید به این بازیکنان امیدوار باشیم تا شاید در آینده تبدیل به ستاره‌های استقلال شوند.

 

بیشتر بخوانید:

بلاتکلیفی در بلیت فروشی دربی/استقلال منتظر پاسخ سازمان لیگ

استقلالی که بزرگتر ندارد/حرف پیشکسوتان خیلی زود سبز شد

عملکرد گلر آبی ها کار دستش داد/استقلال به دنبال رقیب برای حسینی

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال مجید نامجو مطلق دربی 90 هواداران استقلال مشکلات استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال