مشکلات پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا/سرخ ها و رقیبی به نام جت لگ

......

 

پرسپولیس در حالی در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا باید در ژاپن به مصاف کاشیماآنتلرز برود که تغییر ساعت نسبتا زیاد این کشور با ایران به دغدغه اصلی کادر پزشکی سرخپوشان تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مدال ژاپن با ایران 5 ساعت و نیم اختلاف زمانی دارد و این اختلاف ساعت پدیده‌ای به نام جت‌لگ یا همان پرواززدگی را به دنبال خواهد داشت. جت‌لگ در لغت به معنای ‌تاخیر زمانی هواپیما‌‌‌ست و بدین‌گونه است که شما بعد از 5 ساعت پرواز به مقصد می‌رسید و در‌حالی که ساعت فیزیولوژیک بدن شما طبق ساعت مبدا، خودش را برای خواب آماده کرده، در مقصد، صبح است و یک روز کاری شروع شده. این باعث می‌شود که ساعت خواب بدن به هم بریزد و به دنبال آن عوارضی مثل سردرد، خشکی چشم و اختلال روده آشکار شود.

هر چند که کادر پزشکی پرسپولیس تمهیداتی را برای مبارزه با پدیده جت لگ در نظر گرفته است اما بدون تردید رساندن اثرات جت‌لگ به صفر غیرممکن خواهد بود.

نکته نگران کنند در خصوص اثرات جت لگ برای پرسپولیسی ها این است که عوارض این پدیده در سفرهایی که از غرب به شرق است 2 برابر می شود چرا که بدن شما بهتر می‌تواند با روزی طولانی‌تر نسبت به روزی کوتاه‌تر کنار بیاید و با توجه به همین مسئله عوارض جت‌لگ در سفرهایی که از شرق به غرب است، به نصف کاهش پیدا می‌کند؛ با توجه به همین مسئله به نظر می‌رسد پدیده جت‌لگ در فینال لیگ قهرمانان به ضرر پرسپولیس و تا حدودی به سود رقیب ژاپنی باشد. ‌

 

تگ ها


فوتبال