۲ مشکل اساسی بارسا برای بازی با دینامو و اوساسونا

مصدومیت جرارد پیکه و سرجی روبرتو رونالد کومان را مجبور به ایجاد تغییراتی مهم برای دو بازی بعدی کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا شب گذشته در زمین اتلتیکو مغلوب شد تا بدترین آمار ۲۵ سال اخیر خود در لالیگا پس از هشت هفته را به ثبت برساند.

جدای از شکست ۱-۰ که به اندازه کافی تلخ بود، بارسلونا دو بازیکنش را نیز به دلیل مصدومیت از دست داد. جرارد پیکه دقیقه ۶۰ بازی پس از برخورد با آنخل کوریا نقش بر زمین شد و با چشمانی اشکبار زمین را ترک کرد. پای او پیچ خورده و چند ماه به دور از میادین خواهد ماند. سرجی روبرتو هم ۲ ماه قادر به همراهی بارسا نیست.

غیبت یک مدافع میانی در اندازه های پیکه برای بارسلونایی که در خط دفاع کمبودهایی دارد، خبر اسف باری بود.

رونالد کومان حالا تنها کلمنت لنگله را به عنوان دفاع میانی تخصصی در اختیار دارد. دیگر مهره های کومان رونالد آرائوخو و ساموئل اومتیتی هستند. سرمربی هلندی در نشست خبری پس از بازی گفت که آرائوخو به بازی بعدی برابر دیناموکیف و نیز اوساسونا نخواهد رسید و ترجیح داد از اومتیتی هم نامی نبرد. مدافع فرانسوی هنوز مصدوم است ولی چیزی تا بهبودی کامل فاصله ندارد ولی گویا در برنامه های کومان، جایگاه خاصی برای او نیست.

کومان برای بازی با دینامو کیف مجبور است از تیم دوم بارسا مدافع انتخاب کند. سانتی راموس، اسکار مینگِسا و آرنائو کوماس بازیکنانی هستند که شانس وارد شدن به فهرست بارسا برای دو بازی پیش رو را دارند هرچند احتمالا فرانکی دی یونگ که یک هافبک است، انتخاب کومان برای زوج دفاعی لنگله باشد.

مصدومیت سرجی روبرتو و سرخیو بوسکتس و به دفاع رفتن دی یونگ هم باعث خواهد شد تا کومان دست به تغییراتی در خط میانی بزند. میرالم پیانیچ مهره ثابت خواهد بود و کنار او ریکی پویج یا کارلس آلنیا بازی خواهند کرد.

تگ ها


رونالد کومان جرارد پیکه تیم ملی اسپانیا بارسلونا