مشکل ستاره‌های لیگ برتر انگلیس؛ خانه لوکس کم است!

در انگلیس به دلیل تقاضای بالا و تعداد مشخص خانه‌های بزرگ و با امکانات، مشکل پیدا کردن عمارت‌‌های بزرگ برای بازیکنان لیگ برتر پیش آمده است...

از آنجائی که تقاضا برای عمارت‌های بزرگ و لاچکری در انگلیس بالا رفته است، ستاره‌های تیم‌هایی همچون لیورپول، منچستریونایتد و منچسترسیتی به ناچار در خانه‌های کوچکتر یا در هتل‌ها زندگی می‌کنند.
به گزارش مدال به ادعای نشریه سان، الکس اوکسلید چمبرلن، بازیکن لیورپول و تیم ملی انگلیس دو ماه است که در هتل زندگی می‌کند و در این میان به دنبال خرید خانه است. «مثلث طلایی» چشایر که شامل شهرهای کوچک آلدرلی اج، ویلمسلو و پرستبری می‌شود، پنج خیابان از ده خیابان گرانقیمت شمال غربی انگلیس را به خود اختصاص داده است اما افرادی که در کار معاملات مسکن هستند، می‌گویند در این قسمت، تقاضا برای عمارت‌های بزرگ، مدرن و لوکس که استخر و باغ‌های گسترده دارند بسیار بالا و تعداد خانه‌ها ثابت است و همین مساله مشکل‌ساز شده. از سوی دیگر، بازیکنان بیشتر به دنبال اجاره مسکن هستند چون نمی‌دانند که تا چه مدت در یک باشگاه حضور خواهند داشت.
اوکسلید چمبرلن 25 ساله در تابستان 2017 از آرسنال به لیورپول پیوست و بارها گیلفی سیگوردسن، ستاره اورتون را در بوفه صبحانه هتل دیده، چرا که او هم وضعیتی مشابه دارد.
چمبرلن می‌گوید: «هر دو نفر تقلا می‌کنیم که خانه‌ای پیدا کنیم. پیش می‌آید که یک خانه را هر دو نفر ببینیم. یک مسابقه پیدا کردن خانه راه افتاده است. من ممکن است یک خانه را ببینم و یک روز درباره‌اش فکر کنم و فردایش با من تماس بگیرند و بگویند که آرون لنون پیش‌پرداخت داشته و خانه را گرفته است. من یک خانه دیگر را می‌بینم و به من می‌گویند: ببین، ریاض محرز هم این خانه را امروز می‌بیند.»
در ماه مارس بود هم که گزارش شد اوله‌گونار سولشر نتوانسته به خانه‌اش در چشایر برگردد، چون آن را به ویرجیل فان‌دایک، مدافع لیورپول اجاره داده است. دو شهر منچستر و لیورپول در نزدیکی هم قرار دارند. ژوزه مورینیو، مربی سابق یونایتد هم در تمام مدت حضور در این باشگاه، در هتل لاوری ساکن بود. او 895 روز را در هتلی گذراند که هزینه آن به ازای هر شب 870 پوند است. به این ترتیب هزینه سکونت او در آن هتل 779 هزار پوند شد.
پیتر هیگام، مشاور مسکن می‌گوید: «بازار اجاره در چشایر بسیار رقابتی است، چون مالکان املاک لوکس به‌ندرت آنها را اجاره می‌دهند و ترجیح می‌دهند آنها را بفروشند. فوتبالیست‌ها هم نوع خاصی از املاک را می‌خواهند. آنها به دنبال فناوری‌های مدرن هستند و می‌خواهند خانه استخر، امنیت بالا و باغ بزرگ داشته باشد.»

تگ ها


ژوزه مورینیو اوله گونار سولسشر ریاض ماحرز الکس اکسلید-چمبرلین ویرجیل فان‌دیک گیلفی سیگوردسون منچستر یونایتد منچستر سیتی اورتون لیگ برتر فوتبال