مشکل عجیب در صدور ITC خالد شفیعی

به گزارش مدال به نقل از ورزش 3مدافع ایرانی تیم اف سی سئول کره جنوبی همچنان موفق نشده ITC خود را برای بازی در این تیم دریافت کند ......

به گزارش مدال به نقل از ورزش 3 مدافع ایرانی تیم اف سی سئول کره جنوبی همچنان موفق نشده ITC خود را برای بازی در این تیم دریافت کند.
حدود 10 روز از عقد قرارداد خالد شفیعی با تیم اف سی سئول گذشته اما این بازیکن هنوز نتوانسته ITC خود را برای بازی در تیم کره ای دریافت کند. پس از نامه ای که باشگاه اف سی سئول به تراکتورسازی و فدراسیون فوتبال درباره صدور ITC شفیعی ارسال کرد، تراکتوری ها نامه پایان قرارداد او را زدند اما حالا مشکل جدیدی برای این بازیکن ایجاد شده است.
طبق قوانین فوتبال در سازمان لیگ هر بازیکن باید حدود 8 میلیون تومان به عنوان حق خروج از استان بپردازد تا بتواند در تیم دیگری بازی کند. این در حالی است که طبق قوانین فیفا برای صدور ITC فدراسیون ها نمی توانند مبلغی را دریافت کنند. با این حال در ایران هیات های استان این پول را حتی برای صدور ITC از بازیکنان می گیرند. از سوی دیگر سازمان لیگ 6 درصد از قرارداد بازیکنان را دریافت می کند اما حمایت خاصی از آن ها انجام نمی دهد و در قبال خواسته های بازیکنان اقدام ویژه ای نمی کند.
حالا این مشکل عجیب برای خالد شفیعی ایجاد شده است؛ بازیکنی که مبلغ زیادی از تراکتورسازی طلب دارد و مشخص نیست چه زمانی این مطالبات را دریافت می کند، برای بازی کردن در لیگ کره جنوبی و لژیونرشدن باید به هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی هم پول پرداخت کند. 
با این حال به نظر می رسد شفیعی مجبور است چنین مبلغی را به هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی در اسرع وقت بدهد تا فدراسیون ITC او را برای بازی در لیگ کره جنوبی صادر کند و این بازیکن به دیدار هفته آینده تیمش برسد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال