مشکل ویزا حل شد؛ بازگشت آبراموویچ به انگلیس

رومن آبراموویچ، مالک چلسی، برای اولین بار پس از سه سال به لندن برگشته است....

به گزارش "ورزش سه"، ویزای کارآفرینی رییس ۵۴ ساله چلسی در آوریل ۲۰۱۸ منقضی شد اما تلاش‌های او برای دریافت گذرنامه متعلق به رژیم صیهونیستی جواب داد و او موفق شد بار دیگر برای ملاقات با خانواده‌اش به انگلیس برگردد.

دولت انگلیس ارائه ویزا به افراد قدرتمند روسی را پس از حادثه مسمومیت سالزبری در سال ۲۰۱۸ سختگیرانه‌تر کرده است. اما آبراموویچ با دریافت گذرنامه کشوری دیگر موفق شده برای اولین بار بدون نیاز به ویزا در سه سال اخیر به این کشور سفر کند.

ایندیپندنت خبر داد که سخنگوی او تایید کرده که مالک چلسی در حال حاضر در لندن حضور دارد تا اقوامش را ببیند. پس از درگیری‌های پیش آمده در زمینه عدم تمدید ویزای او در سال ۲۰۱۸، برنامه یک میلیارد پوندی چلسی برای بازسازی استمفوردبریج نیز به تعویق افتاده بود.

به نظر می‌رسید که آبراموویچ پس از اتفاقات رخ داده در این زمینه در حال بازنگری اساسی در زمینه هزینه‌هایی است که قصد داشت در لندن و برای چلسی انجام دهد چرا که این پروژه می‌توانست سود بسیاری را نیز برای منابع دولتی این شهر به همراه داشته باشد.

او با گذرنامه فعلی خود می‌تواند سفری شش ماهه برای مقاصد تجاری به انگلیس داشته باشد. این در حالی است که مقامات دولتی پیش از این در سال ۲۰۱۸ به تایمز گفته بودند که او نمی‌تواند بر اساس میل شخصی خود به این کشور رفت و آمد کند.

مالک روسی چلسی حالا می‌تواند پس از سه سال دوری بار دیگر در ورزشگاه استمفوردبریج و از نزدیک شاهد بازی تیمش باشد.

تگ ها


آبراموویچ چلسی