مشکل گلزنی مهاجمان بارسلونا در چیست؟

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از اسپورت کاتالونیا، لوییس سوارس، لیونل مسی و نیمار سومین فصل پیاپی است که به رکورد ۱۰۰ گل در یک فصل نزدیک می شوند ......

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از اسپورت کاتالونیا، لوییس سوارس، لیونل مسی و نیمار سومین فصل پیاپی است که به رکورد ۱۰۰ گل در یک فصل نزدیک می شوند. MSN تاکنون ۹۸ گل به ثمر رسانده اما نسبت به فصل های گذشته در این مدت کمتر گلزنی کرده است.

البته سه مهاجم آبی اناری ها هنوز به رکورد ۱۲۲ گل فصل نخست و ۱۳۱ گل سال گذشته نرسیدند. نیمار تنها ۱۵.۳ درصد گل های MSN را در این سال به ثمر رسانده است. کاهش آمار گلزنی نیمار در این فصل در دیر رسیدن رکورد MSN، در سال های گذشته نقش اساسی داشته است.

سه مهاجم بارسا فصل گذشته (۱۶ – ۲۰۱۵ ) هر ۱۰۲.۵ دقیقه، یک گل به ثمر می رساندند و آمار خود را نسبت به فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ (۱۰۴.۰۱ یک گل در هر دقیقه) بهتر کردند. در این فصل به ۱۱۹.۸۶ گل در هر دقیقه رسیده است. دلیل این اتفاق، نیمار است که به طرز قابل توجهی آمار گلزنی اش ضعیف شده است. او دو فصل پیش ۳۹ گل (هر ۱۰۵.۰۷ دقیقه برای گل) به ثمر رساند و اکنون این آمار به ۲۴۰.۸ دقیقه برای هر گل رسیده است.

مسی امسال منجی MSN بوده است. او بهترین آمار گلزنی اش را در سه فصل اخیر به ثبت رسانده است. مهاجم آرژانتینی هر ۸۳.۵۱ دقیقه یک بار گلزنی می کند که در فصل گذشته ۱۰۳.۱۴ بود. ستاره بارسلونا ریتم گلزنی اش را حفظ کرد و نسبت به سال گذشته هشت گل بیشتر به ثمر رساند و ۹ بار بیشتر از دو فصل پیش گلزنی کرد.

از طرفی سوارس نتوانست آمار گلزنی اش را در فصل گذشته حفظ کند. او فصل ۱۵ – ۲۰۱۴ تنها ۲۵ گل به ثمر رساند (به خاطر محرومیت از ۲۵ اکتبر توانست برای بارسلونا بازی کند) اما فصل گذشته ۵۹ بار برای بارسا گلزنی کرد. دارنده کفش طلا اکنون ۳۴ گل به ثمر رسانده است.

آمار گلزنی MSN نسبت به فصل های ضعیف تر شده است و برای به ثمر رساندن هر گل، ۱۷ دقیقه بیشتر از سال های پیش زمان صرف می کنند. همین موضوع در از دست رفتن جام ها موثر خواهد بود. سه مهاجم بارسلونا در فصل نخست دو جام را فتح کردند اما امسال از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد. با این حال آنها فرصت قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری را دارند.

 

تگ ها


اخبار روز بارسلونا فوتبال