مصاحبه جنجالی عمر عبدالرحمن علیه باشگاه سابقش

ستاره اماراتی الهلال عربستان به انتقاد شدید علیه مدیران باشگاه سابق خود پرداخته و آنها را به فراری دادن او از این تیم متهم کرده است ......

ستاره اماراتی الهلال عربستان به انتقاد شدید علیه مدیران باشگاه سابق خود پرداخته و آنها را به فراری دادن او از این تیم متهم کرده است.
عمر عبدالرحمن ستاره فوتبال امارات که پس از ۱۰ سال از العین جدا شد و با باشگاه الهلال عربستان قراردادی قرضی امضاء کرد و فصل جدید برای این تیم به میدان رفته، در جدیدترین مصاحبه خود با برنامه جماهیر(تماشاگران) تلویزیون دبی اسپورت، راجع به دوران حضورش در العین و جدایی از این تیم، دلایل پیوستن به الهلال عربستان، عدم دعوت به اردوهای اخیر تیم ملی امارات، علایق شخصی و ... صحبت‌هایی انجام داده که مشروح اظهارات او را در زیر می‌خوانید:
* منتظر بودم تا با العین تمدید کنم
انتقال من به الهلال، بخاطر قانون قراردادهای فوتبال امارات نبوده و این شایعات را تکذیب می‌کنم؛ چیزی که من می‌دانم این است که هیأت مدیره و باشگاه العین من را نمی‌خواستند؛ در ۶ ماه آخر قراردادم اصلا با من صحبت نکردند؛ فقط در این مدت زوران، مربی تیم با من صحبت کرد و باز هم می‌گویم انتقالم به الهلال بخاطر قانون سقف قراردادها نبود؛ باشگاه العین من را نمی‌خواست و اگر اینطور بود، چرا در مدت ۶ ماه با من حرف نزدند؛ بنده هشت ماه منتظر پیشنهاد العین بودم ولی با من حرفی نزدند.
* می‌خواستم ۳ سال دیگر بمانم
زمانی که پیشنهاداتی به دستم رسید، می‌خواستند پیشنهاد یکی دیگر از تیم های عربستانی که النصر بود را قبول کنند ولی من تیم الهلال را دوست داشتم و خودم پیش‌قدم شدم تا به این تیم بروم؛ حاضر بودم قراردادم با العین را سه سال دیگر تمدید کنم ولی باشگاه و هیأت مدیره که در راس آن غانم الهاجری، رئیس باشگاه بود، چنین نظری نداشتند؛ اما رئیس اصلی باشگاه با انتقال یک ساله‌ام به الهلال موافقت کرد.
* علاقه‌ای به خودنمایی ندارم
فردی‌ام که بیشتر خانه‌نشین هستم و دوست ندارم زیاد در مجامع عمومی باشم؛ پلی استیشن بازی کردن را خیلی دوست دارم.(او حتی در چند تبلیغ پلی استیشن در کنار نیمار بوده و برای این شرکت تبلیغ کرده است.)؛ در کل زیاد دوست ندارم در اماکن عمومی خودم را نشان دهم.
* بهترین گل ملی
از بین گل‌های ملی، گلی که در جام کشورهای خلیج فارس به تیم عراق زدم؛ بهترین روزهای زندگی‌ام را در تیم العین و بین تماشاگران العین داشتم؛ هواداران العین و الهلال روی سرم جای دارند و مثل چشمانم آنها را دوست دارم.
* تفاوت لیگ امارات و عربستان
از زمین تا آسمان بین لیگ‌های امارات و عربستان تفاوت است؛ مثلا از نظر خبری و تماشاگر تفاوت زیادی دارند؛ در عربستان تماشاگران فوتبال بیشتر از اماراتی‌ها، فوتبال را دوست دارند؛ اینجا(عربستان) بیشتر باور می‌کنید که فوتبالیست هستید ولی در امارات بیشتر بیرون از زمین به تو توجه می‌کنند تا اینکه درون زمین باشید.
* نمی‌گفتند پیشنهاد اروپایی دارم
می توانستم تا ۴۰۰ هزار یورو دریافت کنم و در فوتبال اروپا کارم را ادامه دهم ولی آیا العین قبول می کرد؟ مطمئنا نه؛ از طرف دیگر بعدها فهمیدم پیشنهادات زیادی از تیم های اروپایی داشتم که به من خبر نمی‌دادند و در جریان نمی‌گذاشتند؛ پس از پایان نقل و انتقالات خبردار می شدم که از تیم‌های اروپایی پیشنهاد داشتم.
* شکایت از خبرنگار
من و علی مبخوت از یک خبرنگار شکایت کردیم و کارهای دادگاهی آن انجام شد که نتیجه آن نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد؛ این موضوع شایعه نیست که ما این کار را کردیم چون مظلوم واقع شدیم و دست به چنین اقدامی زدیم.
* به خداحافظی فکر نمی‌کنم
هنوز هیچ فکری به اینکه چه کاری بعد از خداحافظی از فوتبال داشته باشم، نکردم و به نظرم خیلی زود است که بخواهم به این مسئله فکر کنم.
* مطالبتم از العین مانده است
العین در این مدت خیلی من را اذیت کرده و تا این لحظه که حرف می‌زنم خیلی از مطالبات مالی که داشتم را از العین نگرفتم و حرفی را در جایی بیان نکردم ولی خیلی از این باشگاه طلبکار هستم؛ غانم الهاجری، رئیس باشگاه العین با مردم صادق نبوده و سعی کرده تا وجهه من را پیش مردم خراب کند و من را در اتفاقاتی که افتاد و به تیم الهلال رفتم، مقصر کند؛ به باشگاه العین خیانت نکردم و کسی که موجب جدایی ام از العین شد، آقای غانم الهاجری بود که بین من و تیم العین قرار گرفت.
* مبلغ قراردادم را نمی‌گویم
تاکید می‌کنم دلایلی غیر از سقف قرارداد عامل انتقالم به الهلال بود؛ باشگاه العین بارها اعلام کرد یکی از اصلی‌ترین دلایل سقف قرارداد بود که موجب شد از العین جدا شوم؛ قیمت قراردادم سطح فنی من را بیانگو است که چقدر توانایی فنی دارم ولی دوست ندارم راجع به ریز مبلغ آن کسی از من سوال کند و بخواهم جوابی بدهم.
* قهرمانی آسیا را می‌خواهم
به تماشاگران الهلال قول می‌دهیم تا تمام توان خود را بگذاریم در لیگ و مسابقات آسیایی موفق باشیم؛ اگر به تیم ملی امارات دعوت شوم و در جام ملت‌های آسیا باشم، تمام تلاشم را خواهم کرد تا به جام قهرمانی برسیم؛ هنوز هم قویانه تاکید می کنم که من مقصر عدم دعوت به تیم ملی نبودم که من را جریمه مالی کردند و با محرومیت مواجه شدم؛ از طرف دیگر رفتاری که در ۶ ماه آخر در باشگاه العین با من داشتند، طوری بود که از فوتبال زده و متنفر شوم چراکه خیلی با من بدرفتاری شد.
* تمجید بازیکنان الهلال از عموری
در بین مصاحبه عموری با دبی اسپورت، گفت‌وگوهایی با هم‌تیمی‌های او در الهلال عربستان پخش شد؛ محمد الشلهوب، کاپیتان الهلال درباره عمر عبدالرحمن گفت: او از مهارت‌های فنی بالایی برخوردار است  و کلماتی در وصف این بازیکن فوق‌العاده پیدا نمی‌کنم؛ او واقعا بی‌نظیر است.
همچنین علی الحبسی، دروازه‌بان عمانی الهلال نیز درباره عبدالرحمن گفت: او یک شیرینی در فوتبال است؛ بازیکنی سطح بالا است که به باشگاه بزرگی مثل الهلال اضافه شده و کیفیت زیادی به لیگ عربستان بعد از حضورش در این مسابقات اضافه کرده است.
* العین به فکر منافع خود بود
در ادامه این برنامه ورزشی در شبکه دبی اسپورت، عموری عنوان کرده: العین و مدیریت این باشگاه به من فکر نکردند و فقط به فکر منافع شخصی خود بودند.
* واکنش وزیر ورزش عربستان به حرف‌های عموری
این صحبت‌های عمر عبدالرحمن، با واکنش‌هایی هم مواجه شد و ترکی آل شیخ، وزیر ورزش عربستان عنوان کرد که اصلا حرف‌های عمر عبدالرحمان با دبی اسپورت قابل قبول نیست و از الهلال درخواست می‌کنم تا تنبیهات لازم را بخاطر این مصاحبه برای او انجام دهند؛ اصلا قابل قبول نیست که به باشگاه العین که باشگاه برادر ما است، توهین شود.
* عذرخواهی عجیب عموری!
پس از این اتفاق و واکنش ترکی آل شیخ، عموری به طرز عجیبی در توئیتر خود از تیم و تماشاگران العین عذرخواهی کرد و گفت: منظورم این نبود که بخواهم باشگاه بزرگ العین را بد جلوه دهم و هیچ‌وقت خوب‌های این باشگاه در حقم را فراموش نمی‌کنم؛ اگر از حرف‌های من برداشت بدی شد، عذرخواهی می‌کنم.
* توصیه کاپیتان سابق العین به عبدالرحمن
سالم جوهر، یکی از کاپیتان‌ها و بازیکنان قدیمی العین که از محبوبیت خاصی بین تماشاگران این تیم برخوردار است و از چپ پاهای معروف امارات بود نیز در این باره صحبت کرده و عموری را نصیحت کرده که خود را مقابل تماشاگران قرار ندهد؛ او عنوان کرده که این بازیکن(عموری) قرار است روزی به فوتبال امارات و تیم العین برگردد و با این صحبت ها که انجام گرفته، موجب شده خیلی از تماشاگران، هیأت مدیره و باشگاه العین دلگیر شوند و درست نیست بازیکنی که هرچه از العین دارد، این صحبت‌ها را انجام دهد.
* این مصاحبه به العین ضربه زد!
عمر عبدالرحمن، در توییت جدید دیگری هم مجددا از هیأت مدیره باشگاه العین عذرخواهی انجام داده است؛ غانم الهاجری، رئیس هیأت مدیره باشگاه العین نیز توئیت دیگری کرده و گفته این برنامه‌های ورزشی و مصاحبه‌ها به فوتبال ضرر می‌زنند تا اینکه منفعتی داشته باشند؛ او ابراز کرده این برنامه‌ها موجب می‌شوند تا تماشاگران مقابل باشگاه قرار گیرند و ما هم خط قرمزمان هواداران هستند؛ وقتی برنام‌ ای پخش شود و به تماشاگران توهین کند، خط قرمز ما محسوب می‌شود.

 

تگ ها


فوتبال