مصاحبه جنجالی هاکان شوکور؛ اسطوره فوتبال ترکیه مسافرکشی می‌کند!

هاکان شوکور که روزی با لباس تیم ملی ترکیه در میادین بین‌المللی می‌درخشید...

به گزارش مدال، ستاره تیم ملی ترکیه در جام جهانی ۲۰۰۲ اصلا حال و روز خوبی ندارد.
هاکان شوکور که بیش از ۱۰۰ بازی ملی و حضور در اینترمیلان در کارنامه‌اش دارد حالا با فروش کتاب و کار در اوبر (سرویس تاکسی آنلاین) در آمریکا روزگار خود را می‌گذراند. اسطوره ۴۸ ساله ترکیه‌ای که در سال ۲۰۱۱ جزء حزب عدالت و رشد اردوغان بود در سال ۲۰۱۳ این حزب را ترک کرد. او می‌گوید: اردوغان همه چیز را از من گرفت و از لحظه‌ای که جدا شدم همه‌چیز تفاوت پیدا کرد. سنگ‌ها به سمت فروشگاه لباس همسرم روانه شد و فرزندانم در خیابان مورد آزار قرار می‌گرفتند. بعد از هر سخنی تهدید می‌شدم. زمانی که از ترکیه رفتم تمام اموالم را تصاحب کردند و پدرم هم در خانه زندانی شد. حق آزادی، حق آزادی بیان و ارائه نظر و کار از من گرفته شد.
شوکور درباره پدر و مادرش: آن‌ها دوران سختی در کشور می‌گذرانند و هر کس با من مشکلی داشته برای آن‌ها هم مشکل ایجاد کرده است. من در کالیفورنیا یک کافه داشتم اما تعدادی غریبه اینجا آمدند و موسیقی دومبرا (موسیقی که از نظر طرفداران اردوغان موسیقی ملی می‌دانند) پخش می‌کردند.

 

مهاجم سابق گالا در ادامه گفت: فوتبال در ترکیه مانند بقیه کشورها آزاد نیست و ما در رسانه‌ها مورد حملات لفظی قرار می‌گرفتیم و دولت همیشه می‌خواست مطمئن باشد هیچ ورزشکاری حرف‌های خارج از عرف نخواهد زد. من فقط کارهایی قانونی انجام می‌دادم اما چون نام من هاکان شوکور است آن‌ها از حرف‌های من می‌ترسیدند. آن‌ها می‌توانستند به من اتهام بزنند؟ خیر چون جرمی مرتکب نشده بودم و به همین دلیل تنها من را خائن و ترورسیت می‌نامیدند. من دشمن دولت هستم نه ملت و مردم ترکیه. پرچم و کشورم را دوست دارم.
شوکور پس از ۱۳ سال حضور در گالاتاسرای در سال ۲۰۱۷ از فعالیت در این تیم منع شد که خودش اعتقاد دارد این تصمیم با نظر مستقیم اردوغان گرفته شده. شوکور می‌گوید: تصمیمات این چنینی از مقامات بالا گرفته می‌شود.
او در پایان درباره عکس اوزیل و گندوغان با اردوغان گفت: فکر نمی‌کنم عکس زیبایی باشد! آن‌ها باید به کشوری که برای آن بازی می‌کنند افتخار کنند. به مسوت و ایلکای پیشنهاد می‌کنم به حزب اردوغان بپیوندند تا متوجه شوند مفهوم واقعی این حزب چیست!

بیشتر ببینید:

انیمیشن؛ ماجراجویی با لئو مسی در گیم پلی GTA

 

تگ ها


فوتبال ملی فوتبال جهان هاکان شوکور تیم ملی ترکیه اینتر میلان سری آ فوتبال