مصاحبه مفصل لئو مسی با فورفورتو

لیونل مسی در مصاحبه ای مفصل، بهترین لحظات دوران پرافتخار حرفه ای خود را انتخاب کرده است ......

لیونل مسی در مصاحبه ای مفصل، بهترین لحظات دوران پرافتخار حرفه ای خود را انتخاب کرده است.

فتح 5 توپ طلا، بهترین گلزن تاریخ بارسا و لالیگا و بسیاری افتخارات دیگر، تنها بخشی از کارنامه درخشان لیونل مسی در این سالها بوده است. حالا این ستاره 30 ساله، در مصاحبه با فورفورتو، 14 لحظه برتر کارنامه ورزشی خود را انتخاب کرده است؛

14- آرژانتین 2-1 بوسنی

جام جهانی، مرحله گروهی، 15 ژوئن 2014

مجبور بودم هشت سال برای زدن دومین گل خود در جام جهانی صبر کنم. ما می خواستیم شروع خوبی داشته باشیم، پس این رقابت ها با پیروزی مقابل بوسنی آغاز شده و من گل دوم را به ثمر رساندم.

همه این اتفاقات خیلی سریع رخ داد. من توپ را به نزدیکی خط نیمه برده و سعی کردم خودم را به محوطه حریف برسانم. بعد از آن با ایگواین یک دو کرده و ضربه ام را از گوشه محوط نواختم که تبدیل به گل شد.

با عملکرد خوبی که در مراحل حذفی ارائه دادیم، کارنامه درخشانی را در برزیل به ثبت رساندیم و با رسیدن به فینال کیفیت خود را نشان دادین. اگرچه در نهایت تورنمنت را فتح نکردیم؛ اما هرچه در توان داشتم را ارائه دادیم. جام جهانی برای مردم آرژانتین بسیار مهم است و فتح آن برای من یک رویا است.

13- اسپانیول 0-1 بارسلونا

لالیگا، 16 اکتبر 2004

من به عنوان جایگزین دکو برابر اسپانیول در سال 2004 وارد زمین شدم. من در ابتدا کمی عصبی بودم چون قرار بود برای اولین بار به میدان بروم و این اتفاق یک لحظه بسیار مهم برای من بود. برای مدتی طولانی به دنبال رقم خوردن این اتقاق بودم، پس کمی بی تابی در من وجود داشت.

البته من مورد اعتماد رایکارد و همه بازیکنان بودم و همین موضوع به من کمک کرد تا راحت تر کارم را آغاز کنم. روز بسیار ویژه ای برای من بود، زیرا رویایی که همیشه در سر داشتم به حقیقت پیوسته بود.

12- بارسلونا 7 – 1 لورکوزن

لیگ قهرمانان، 7 مارس 2012

یک شب باورنکردنی! من همیشه معتقدم نمی توانم گل هایم را از یکدیگر تفکیک کنم یا بگویم این یکی از دیگری زیباتر بوده است. خوشحالی من از زدن 5 گل و نمایش متقاعد کننده بارسلونا بود.

من در آن زمان نمی دانستم که اولین بازیکنی هستم که 5 گل در یک بازی لیگ قهرمانان به ثمر می رساند. من فقط احساس می کردم که ما به عنوان یک تیم خیلی خوب بازی کردیم و به این دلیل خوشحال بودم. صادقانه بگویم اهداف تیمی برای من مهم تر است، زیرا جدا از قالب تیمی، من قادر به انجام کاری نیستم.

11- آرژانتین 1 – 0 نیجریه

فینال المپیک، 23 آگوست 2008

من برای مدتی طولانی رابطه بسیار خوبی با سرجیو آگوئرو داشته ام. ما زمانی که جوان بودیم وقت زیادی را کنار یکدیگر صرف می کردیم و خصوصا زمانی که ما هر دو عضو تیم ملی بودیم با هم فیفا بازی می کردیم.

صادقانه بگویم سفر به پکن یکی از زیباترین خاطرات زندگی من است. المپیک بسیار مهم بود؛ اما دلیل این اهمیت نه فقط فتح مدال، بلکه تجربه حضور در یک رویداد جهانی شگفت انگیز و زندگی در کمپ المپیک با ورزشکاران بسیاری از ورزش های مختلف بود.

تورنمنت فوق العاده ای بود و ما در نیمه نهایی 0-3 تیم قدرتمند برزیل را مغلوب کرده و همچنین هلند و نیجریه را نیز شکست دادیم. بازی ها بسیار دشوار بود؛ اما با بررسی شرایط تیمی و وحدت بازیکنان، من از کسب پیروزی اطمینان داشتم و ما از همان ابتدا می دانستیم که می توانیم در پکن قهرمان شویم و این اتفاق رخ داد.

10 بارسلونا 5 – 1 سویا

لالیگا، 22 نوامبر 2014

تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ لالیگا که ستاره های بزرگی در آن بازی کرده اند برای من یک دستاورد فوق العاده بود.

من برای هیچ جشنی در آن دیدار برنامه ریزی نکرده بودم در کل هرگز در مورد رفتار پس از گلزنی فکر نمی کنم. مانند بازی کردن در زمین، بهتر است این جشن ها طبیعی به نظر برسند.

9- بارسلونا 3 – 0 بایرن مونیخ

لیگ قهرمانان، نیمه نهایی، 6 می 2015

همانند همیشه و در طول همه بازی هایی که انجام داده ام، وقتی به بواتنگ رسیدم تنها به این فکر کردم که چگونه از سد او گذشته و به دروازه بایرن نزدیک شوم.

من واقعا خوشحال بودم که در چنین بازی مهمی گلزنی کرده و ما به فینال لیگ قهرمانان راه یافته ایم. اما این تنها زمانی آغاز شد که من نظرات را در شبکه های اجتماعی خوانده و متوجه شدم که بارسا چه نمایشی ارائه داده است. من بسیاری از نظرات را خوانده و فیلم ها را تماشا کردم.

 

ما مربی بزرگی به نام لوییس انریکه داشتیم که راه پیروزی در چنین دیداری را به من آموخت و ما نیز علیرغم حفظ آرامش، در بهترین سطح ممکن خودمان بازی کردیم.

8- بارسلونا 2 – 0 آلباسته

لالیگا، 1 می، 2005

اولین گل من برای بارسلونا! من تازه در حال لذت بردن از بازی برای بارسلونا و حضور در کنار بازیکنان بزرگ بودم و به گلزنی فکر نمی کردم. گرچه می دانستم اگر فرصتش فرا رسید، باید آرامش خودم را حفظ کنم.

همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد. روی پاس پشت مدافعان رونالدینیو، من با یک ضربه چیپ دروازه را باز کردم که گلزنی و جشن گرفتن با هم تیمی هایم یک لحظه فوق العاده بود.

7- بارسلونا 3 – 3 رئال مادرید

لالیگا، 10 مارس 2007

هت تریک برابر رئال مادرید با توجه به اینکه همه جهان این بازی را تماشا می کنند و این اولین هت تریک من بود، احساسی زیبا بود.

زدن 3 گل در یک دیدار بسیار شیرین بود و زمانی شیرین تر شد که اولین هت تریک من برابر رئال مادرید ثبت شد.

6- بارسلونا 5 – 2 ختافه

کوپا دلری، نیمه نهایی، 18 آوریل 2007

وقتی به زمین مسابقه می روم، واقعا به عواقب یک مسابقه و اتفاقات احتمالی فکر نمی کنم، زیرا در فوتبال، همه چیز فقط باید به طور طبیعی اتفاق بیفتد.

در مورد آن گل به ختافه، زمانی که در وسط میدان صاحب توپ شدم فضای زیادی بین مدافعان حریف یافتم؛ اما فکر نمی کردم قادر به گلزنی باشم. من تنها به فکر پیشروی بودم و فکر نمی کردم از آنجا بتوانم دروازه ختافه را باز کنم.

 

من همیشه گل خود را با اهمیت آنها، نه با زیبایی آن سنجیده ام. این گلی بسیار دیدنی بود اما من گل های مهم تری برای بارسا به ثمر رسانده ام.

5- آرژانتین 6 – 0 صربستان و مونته نگرو

جام جهانی، مرحله گروهی، 16 ژوئن 2006

اگر چه این اولین بازی من در جام جهانی بود، اما من پیش از این در بسیاری از بازی های دوستانه بازی کرده بودم و بنابراین بازی کردن برایم مشکل نبود. من عصبی نبودم و سعی کردم از بازی کردن در جام جهانی لذت ببرم.

اهمیت این مسابقه برای به دلیل برگزاری آن در جام جهانی بود. من در اولین بازی برابر ساحل عاج بازی کردم، اما بعد از گذشت 15 دقیقه از حضور مقابل صربستان و موفق به گلزنی شده و ششمین گل تیمم را به ثمر رساندم.

4- یوونتوس 1 – 3 بارسلونا

لیگ قهرمانان، فینال، 6 ژوئن 2015

فتح لیگ قهرمانان یک احساس باور نکردنی است و تبدیل شدن به قهرمان این مسابقات شادی فراوانی به همراه دارد. با این حال در آن لحظات، شما قدردان دستاورد خود نیستید و حتی ما در برلین، اهمیت فتح 3 گانه خود را درک نکرده بودیم.

برنده شدن برابر تیم های بزرگ بسیار دشوار است، زیرا لیگ قهرمانان آسان نیست و شما ممکن است علیرغم عملکردی مناسب، به خاطر یک بازی به ناگهان حذف شوید.

3- رئال مادرید 2 – بارسلونا 6

لالیگا، 2 می 2009

پیروزی در برنابئو شب ویژه ای بود. من در یک پست جدید یعنی شماره 9 کاذب بازی کردم و این برنامه ای بود که پپ گواردیولا مخصوصا برای این مسابقه پیشنهاد داد تا من عملکردی موثرتری ارائه دهم.

با توجه به صحبت های ما پیش از بازی، من و گواردیولا هر 2 از شرایط راضی بودیم. در چنین بازی هایی هر اتفاقی ممکن است رخ دهد و بازی های بوده که من دریافت 4 گل از رئال مادرید یا زدن 6 گل به این تیم را تجربه کرده ام.

این بازی عملکرد فوق العاده ای از کل تیم بود اما من مطمئن نیستم که آیا این بهترین بازی ما بود یا نه، اما قطعا از آن خاطراتی بود که همیشه گرامی داشته خواهد شد.

2- بارسلونا 2 – 0 منچستریونایتد

لیگ قهرمانان، فینال، 27 می 2009

تصور گلزنی با ضربه سر آن هم در حضور ریو فردیناند برای من دشوار بود؛ اما من یارگیر مستقیمی نداشتم و وقتی توپ وارد محوطه شد موفق به گلزنی شدم.

روی ارسال ژاوی موفق شدم دروازه یونایتد را باز کنم و خدا را شکر می کنم زیرا این گل هم برای من و هم برای بارسلونا بسیار مهم بود. من فینال 2006 را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده بودم و جدا از گلزنی، بازی کردن در فینال لیگ قهرمانان هم برای من بسیار مهم بود. زمانی که ما همه چیز را به فتح کردیم، فصل فوق العاده به پایان رسید.

1- رئال مادرید 2 – 3 بارسلونا

لالیگا، 23 آوریل، 2017

شب کاملی بود. من 2 گل مهم برابر رئال مادرید در برنابئو به ثمر رساندم و دومین گل در آخرین لحظه زده شد و پس از بازی متوجه این واقعیت شدم که گل دوم، گل شماره 500 من برای بارسلونا بود.

نمی توانستم چیز دیگری بخواهم. اگر من گل سوم را نمی زدم نتیجه به منزله خداحافظی ما با قهرمانی در لالیگا بود. با این گل ما در کورس باقی ماندیم و در این مسابقه هم سزاوار پیروزی بودیم و با این گل، لحظه ای احساسی برای همه هواداران بارسلونا حاصل شد.

زمانی که آلبا در گوشه زمین صاحب توپ شد، من می دانستم باید به کجا بروم، زیرا ما بارها این حرکت را تمرین کرده بودیم. لوییس انریکه در پایان بازی من را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال خطاب کرد؛ اما باید بگویم که ورود انریکه باعث شد همه ما انگیزه رقابت کردن بگیریم.

ما از لحاظ تیمی دچار افت شده بودیم اما ورود او باعث شد ما دوباره به بهترین شرایط بازگردیم و انریکه همه چیز برای تبدیل شدن بارسا به یک تیم دوباره بزرگ در اختیار ما قرار داد.

 

 

 

 

تگ ها


اخبار روز لیونل مسی فوتبال