مصاحبه کریس رونالدو؛ پول زندگی من را اداره نمی کند

به گزارش مدال به نقل از روزنامه خبرورزشی، کریستیانو رونالدو گفتوگوی مفصلی با هفتهنامه فرانس فوتبال داشته که در آن تقریبا درباره همه چیز صحبت کرده؛ از روزهایش در مادرید، دلایل جدایی اش، تفاوت لیگها، توپ طلا و زندگی شخصیاش ......

به گزارش مدال به نقل از روزنامه خبرورزشی، کریستیانو رونالدو گفت‌وگوی مفصلی با هفته‌نامه «فرانس فوتبال» داشته که در آن تقریبا درباره همه چیز صحبت کرده؛ از روزهایش در مادرید، دلایل جدایی اش، تفاوت لیگ‌ها، توپ طلا و زندگی شخصی‌اش. خلاصه‌ای از این گفت‌وگوی مفصل را بخوانید.

*بعد از آن همه سال حضور در مادرید حالا دیدن شما در اینجا (تورین) عجیب است. انتقال از یک شهر به شهر دیگر چطور بود؟

درباره باشگاه که فکر می‌کنم انتخاب خوبی داشتم؛ همچنین فکر می‌کنم ترانسفر خوبی هم بود. در رئال سال‌های خوبی را سپری کردم و کار‌های فوق العاده‌ای را انجام دادم که همیشه در خاطرم خواهد ماند. فکر کنم بعد از ۹سال حضور در مادرید زمانش رسیده بود که باشگاهم را عوض کنم. راستش این انتقال در عین اینکه سخت بود ساده هم بود.

*چه چیزی باعث شد که به خودتان بگویید: باید از رئال بروم؟

من در رئال همه چیز به دست آوردم، هم افتخارات تیمی و هم انفرادی، همه چیز. چند وقتی بود به خودم می‌گفتم شاید بهتر باشد به تیم دیگری بروم. این حس از طریق باشگاه و به ویژه از طرف رئیس باشگاه به من منتقل می‌شد. حس می‌کردم دیگر مثل روز‌های اول حضورم در رئال روی من حساب نمی‌کنند. ۴ یا ۵ سال اول حس می‌کردم کریستیانو رونالدو هستم ولی بعد از آن این حس را کمتر داشتم. نگاه رئیس باشگاه به من و توانایی‌هایم تغییر کرد. انگار برایش دیگر قابل جایگزین شدن بودم. این اتفاقات من را به فکر رفتن انداخت. بخشی از دلایل این اتفاقات بود ولی واقعیت این بود که رئیس دیگر تلاشی برای حفظ من نداشت. خب من هم تصمیم گرفتم زندگی را جای دیگری دنبال کنم و به پیشنهاداتی که به دستم می‌رسد فکر کنم. رفته‌رفته ایده رفتنم از رئال شکل واقعی به خودش گرفت.

*رفتن زیدان از رئال در تصمیم‌گیری تان برای آینده تأثیرگذار بود؟‌

می‌دانید که چقدر زیدان را به عنوان سرمربی و یک انسان دوست دارم ولی تصمیمم ارتباطی با رفتن او نداشت.

*آدم در ۳۳ سالگی آن هم وقتی همه جام‌های ممکن را برده و کارنامه پرباری دارد، می‌تواند به چالش جدیدی نیاز داشته باشد؟

سن، فاکتور مهمی نیست. شاید برای بعضی باشگاه‌ها باشد ولی برای من نه. واقعیت این است که می‌توانستم همان جایگاه راحتی که داشتم را حفظ کنم و با بازی در یکی از بهترین باشگاه‌های دنیای به بردن جام‌ها ادامه بدهم؛ اوکی، ولی مشخصاً این موضوع چیزی نبود که بخواهم یا به دنبالش باشم. اگر حس کنم من را نمی‌خواهند، قبول ندارند و حمایتم نمی‌کنند، ترجیح می‌دهم بروم، حالا در هر سنی که باشم یا هر دستمزدی که قرار باشد بگیرم. شما که می‌دانید، می‌گفتند من به خاطر پول رفته‌ام ولی این‌طور نبود. الان به اندازه کافی پول دارم و این موضوع دغدغه‌ام نیست. پول چیزی نیست که اداره زندگی‌ام را در دست بگیرد. اگر قرار بود ترانسفرم بر سر پول و این‌جور مسائل باشد به چین می‌رفتم، جایی که می‌توانستم ۵ برابر بیشتر از اینجا یا رئال دستمزد بگیرم. به خاطر پول به یووه نیامده‌ام. اینجا اندازه مادرید و حتی کمتر هم می‌گیرم. تفاوتش این است که یوونتوس واقعاً من را می‌خواست! این را به من گفتند! به من نشان دادند!

*نقشی که در یووه دارید متفاوت با نقشی است که در رئال داشتید؟

باید یاد بگیریم که چطور از بازی کنار همتیمی‌هایمان زمان بازی لذت ببریم. اینجا من هنوز به طور کامل هم‌تیمی‌هایم را نمی‌شناسم. در مادرید ارتباط ما در زمین به صورت خودکار برقرار بود؛ مثلاً با مارسلو یا مودریچ. در یووه می‌دانم که این ارتباط به زودی برقرار می‌شود. فعلاً در جو گروهی تیم قرار گرفته‌ام و این موضوع مهمی است.

*در جریان برگزاری جام جهانی تحقیقاتی برگزار شد که نشان می‌داد از لحاظ فیزیکی، شما بدن یک بازیکن ۲۳ ساله را دارید...

(سؤال را قطع می‌کند) محققان کمی زیاده‌روی کردند (می‌خندد).

*حالا خودتان حس می‌کنید مثل یک بازیکن ۲۳ساله هستید؟

در سرم بله، چنین احساسی دارم. خب، این سر است که کل بدن را فرماندهی می‌کند! سن، در سر آدم است. چیزی که باعث می‌شود این روز‌ها هنوز هم در اوج باشم این است که از هر حرکتم در بازی لذت ببرم، به همین سادگی. می‌دانم که ممکن است یک روز این حس تمام شود، ۴ سال دیگر، ۶ سال دیگر... باید دید. روحیه می‌تواند عامل تعیین‌کننده‌ای باشد. فعلاً که انگیزه دارم و از لحظه حال لذت می‌برم.

*با توجه به عملکرد شما، سال به سال، گاهی احساس می‌شود شما تمام‌نشدنی هستید...

(شروع به آواز خواندن می‌کند) واسه همیشه جوان، می‌خوام واسه همیشه جوان بمونم... این‌طوری حس می‌شود ولی این‌طوری نیستم! خیلی ساده بگویم فقط یک ورزشکار متفاوت هستم. یک روز همه این‌ها تمام می‌شود. من هم می‌خواهم پیش فرزندانم باشم، می‌خواهم باشم و ببینم که کریستیانو جونیور، پسرم، می‌تواند کریستیانو جدید باشد (می‌خندد).

*به نظرتان اگر توپ طلای ششم را بگیرید، این توپ جای شما را فراتر از تاریخ فوتبال می‌گذارد؟

این را بار‌ها گفته‌ام که بردن توپ طلای ششم دغدغه‌ام نیست. اگر توپ طلا را نبرم، شب راحت می‌خوابم، چون می‌دانم چه کسی هستم.

*به نظر شما جدی‌ترین رقیب برای بردن توپ طلا کیست؟

همان همیشگی‌ها، هرچند که نمی‌دانم این‌بار مسی بین سه نفر نهایی باشد یا نه. خب، صلاح، مودریچ، گریزمن، واران، امباپه، به ویژه این فرانسوی‌ها، چون آن‌ها قهرمان دنیا شده‌اند. ولی من منتظرم ببینم آیا این بازیکنان همان‌طور که من و مسی ۱۰ سال در اوج بودیم می‌توانند ۱۰ سال در اوج باشند یا نه.

*خودتان فکر نمی‌کنید این موضوع بیانگر به پایان رسیدن یک عصر و دوره باشد؟

(صدایش را بالا می‌برد) خیلی‌ها می‌خواهند پایان یک عصر باشد ولی این‌طور نیست. من هستم، همیشه هم هستم؛ شایستگی اش را هم دارم. عملکردم درباره من حرف می‌زند. من را از دور خارج نکنید!

 

تگ ها


کریستیانو رونالدو یوونتوس سری آ فوتبال