مصاف لیگ برتری استقلال و صنعت نفت برای نخستین بار

اولین تقابل تیم های استقلال تهران و صنعت نفت آبادان در تاریخ لیگ برتر به دوره دوم این رقابتها در آبان ماه ۱۳۸۱ در ورزشگاه تختی آبادان بر می گردد ......

 اولین تقابل تیم های استقلال تهران و صنعت نفت آبادان در تاریخ لیگ برتر به دوره دوم این رقابتها در آبان ماه ۱۳۸۱ در ورزشگاه تختی آبادان بر می گردد.

به گزارش  مدال به نقل از وب سایت نود، استقلال تهران که در اولین دوره لیگ برتر در آخرین روز بازیها قهرمانی را از دست داد، مرحوم منصور پورحیدری را از مربیگری تیمش کنار گذاشت و رولند کخ آلمانی به عنوان جانشین وی انتخاب شد. منصور پورحیدری هم پس از جدایی از استقلال برای لیگ برتر دوم همراه با یار همیشگی خود، یعنی پرویز مظلومی، به صنعت نفت آبادان رفت و هدایت این تیم را بر عهده گرفت. پورحیدری یکی دو بازیکن استقلال مثل رفعت قلی اف و سیدداود سیدعباسی را هم با خود به آبادان برد. 

بسیاری از هواداران و اهالی فوتبال برای رویارویی استقلال با صنعت نفت و پورحیدری لحظه شماری می کردند؛ اما این انتظار طولی نکشید. به خاطر حساسیت بالایی که این بازی داشت، مسعود مرادی، با کمک های اسماعیل صفیری و محمد پیروزرام برای قضاوت این دیدار انتخاب شدند. استقلال پس از پیروزی روحیه بخش برابر پاس تهران در هفته اول، در هفته دوم به آبادان رفت تا به مصاف برزیل ایران برود. این دیدار بسیار خاطره انگیز با برد غیرمنتظره صنعت نفت با تک گل حمیدرضا خدمتکاری خاتمه یافت تا رولند کخ آلمانی اولین شکست را برابر مردی متحمل شود که جانشین او شده بود. البته دوران حضور مرحوم پورحیدری در آبادان هم به کمتر از نیم فصل کشید و از این تیم جدا شد.

 

تگ ها


اخبار روز استقلال فوتبال